Pakalbėk su manimi … Tėti!

Remiantis statistiniais duomenimis, beveik pusė ištekėjusių moterų yra įsitikinusios, kad vaikas nepakankamai bendrauja su tėvu. Svarbiausia, kad vyrai to neneigia. Kad tai tiesa, pasisako 36%. Kiti mano, kad skiria vaikui pakankamai dėmesio. Tuo tarpu 12% moterų pareiškė, kad jų vyrai ne tik, kad mažai užsiima su vaikais, jie paprasčiausiai elgiasi taip, tarytum jie neturėtų vaikų. Palyginimui, Vokietijoje ir Vengrijoje tik 2%, silpnosios lyties atstovių, kaltina savo vyrus tėviškų pareigų neatlikimu. Yra apie ką pagalvoti, tiesa?

Sūnui – draugystė, dukrai – pagyrimai

Psichologai įsitikinę, kad bet kokio amžiaus vaikams reikia tėviškos meilės ir dėmesio. Ir bet kurios lyties. Specialistų nuomone, jeigu berniukas nejaučia tėvo palaikymo, jis „įsisavina“ mamos elgesio modelį, kuriame vyro rolė paprasčiausiai užgožiama. Rezultate, berniukas gali tapti ne tik kad „mamos sūneliu“, bet ir, būdamas jau suaugęs, sukurti nepilnavertišką šeimą. Juk tam, kad tapti pilnaverčiu vyru, neužtenka vien tik gimti vyru – dar reikalingas pavyzdys, į kurį galima būtų lygiuotis. Berniukas turi jaustis esąs vyras, elgtis kaip vyras ir t.t..

Mergaitės – turi savitus tarpusavio santykius su tėvu. Juk būtent tėvas padeda dukrai suvokti, kad ji graži, protinga, sėkminga. Mama gali šimtą kartų pasakyti, kad dukra – gražuolė ir protinga, bet greičiausiai ji į šiuos žodžius tiesiog nekreips dėmesio.

Be to, mergaitės paprastai nori matyti savo išrinktuosiuose tas savybes, kurios joms patiko jų tėčiuose. Tai reiškia, kad būtent tėtis tampas tas etalonas, pagal kurį turės lygiuotis visi kandidatai į jos ranką ir širdį.

Štai kodėl taip svarbu atitraukti jūsų vyrą nuo mėgstamo laikraščio ir televizoriaus, primenant jam apie tai, kad jis turi vaiką ir kuriam jo reikia (galite paduoti perskaityti šį straipsnelį). Psichologai mano, kad jeigu tėvas kasdien, savo vaikui, skirs bent 30 minučių, jis pasijaus labiau esąs apsaugotas, užtikrintas ir laimingas.

(Apsilankyta 158 viso, 1 šiandien)


Similar Posts