Paauglių depresija susijusi su miego trukme

Yra 15 tūkst. 500 paauglių nuo 12 iki 18 metų amžiaus, kaklaraištis, Kurie ėjo miegoti po vidurnakčio, net 24 proc. Buvo labiau linke į depresija už tuos, Kurie gulėsi prieš 22 valandą.

Mažiau nei penkias valandas miegantys paaugliai Buvo net 71 proc. labiau linke į depresija nei tie, Kurie ilsėjosi Mažiausiai 8 valandas, teigiama žurnale “Sleep”.

Kolumbijos universiteto Medicinos centro Niujorke specialistai analizavo duomenis apie 15 tūkst. 500 paauglių, Kurie Buvo tiriami paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje. Vienas iš 15 eksperimente dalyvavusių jaunuolių sirgo depresija.

Vėliau miegoti einantys paaugliai ne tik suserga depresija, bet ir 20 proc. daugiau Masto apie savižudybę nei tie, Kurie gulasi 22 valandą vakaro ar net anksciau.

Mažiau nei penkias valandas miegantys jaunuoliai net 48 proc. labiau linke į mintis apie savižudybę tn miegantieji 8 valandas per parą. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad “pakankamai Miegantis jaunimas” neto 65 proc. Mažiau rizikuoja susirgti depresija.

Pastebėta, Kad depresija ir mintys apie savižudybę yra būdingesnės mergaitėms, vyresniems paaugliams ir Tiems, Kurie nejaučia tėvų rūpesčio.

Dauguma paauglių tėvų Savo vaikus į lova varo maždaug 22 valandą vakaro. Ketvirtadalis tėvų leidžia vaikams vakaroti iki vidurnakčio.

Vidutiniškai per parą paaugliai miega po 7 valandas ir 53 minučių. Tokiame amžiuje specialistai rekomenduoja miegoti ne trumpiau nei 9 valandas.

www.respublika.lt

(Apsilankyta 139 viso, 1 šiandien)


Similar Posts