Optimistiškai nusiteikę vaikai turi mažiau problemų paauglystės laikotarpiu

Optimistiškai nusiteikę paaugliai yra mažiau linkę į depresiją nei kiti jų bendraamžiai – prie tokios išvados priėjo mokslininkai iš Australijos. Specialistai taip pat aptiko ryšį tarp narkotikų vartojimo, blogo elgesio ir teigiamo požiūrio, į aplink supantį pasaulį.

Daugiau nei 5 tūkstančiams vaikų, 12 – 14 metų, buvo pasiūlyta atsakyti į klausimą: „Kokiu jie įsivaizduoja pasaulį ateityje ir savo vietą jame?“ Ketvirtadalis savanorių, kurie nupiešė spalvingus paveikslus, buvo mažiau linkę į dažnus nuotaikos pokyčius ir depresinę būseną.

Mokslininkai mano, kad optimistiškai nusiteikę vaikai sėkmingai išvengia emocionalių ir kasdieninių problemų, paauglystės laikotarpiu. Tačiau, optimistinis jų nusistatymas, nesuteikia jiems imuniteto nuo nesėkmių. „Blogi dalykai įvyksta ir jų gyvenime, – sako gydytojas George S. Paston, tyrimų autorius. Tiesiog jie reaguoja į juos kitaip, nei mažieji pesimistai“.

Šis tyrimas tapo baigiamuoju, daugiamečių tyrimų, skirtų „optimizmo testų“ serijai. Mokslininkai siekė išsiaiškinti, kaip teigiamas požiūris, į aplink supantį pasaulį, susietas su širdies priepuolių, depresijos ir gyvenimo trukmės rizika.

(Apsilankyta 68 viso, 1 šiandien)


Similar Posts