Operuoti anginą ar ne?

Kai tik orai “sugenda”, mano šešiametė dukra suserga pūlinga angina. Zinoma, šeimos gydytoja Kaskart išrašo antibiotikų. Kadangi jau prisidėjo inkstų, širdutės negalavimų, gydytoja įkalbinėja mane užrašyti Dukra anginos operacijai. Norėčiau išgirsti ir kita, ausų nosies gerklės SPECIALISTO nuomone, kadangi pati turejau liūdnos patirties. Vaikystėje po anginos operacijos nustojau sirgti, bet pradėjau storėti. Mano dukrele dabar irgi plonutė. Suprantu, Kad jos sveikata svarbiau, statymą noriu žinoti, ar tikrai anginos operacijos dabar Saugios ir tikrai būtinos? “

Evelina

Specialistės komentaras

Eglė Gradauskienė:– Žiočių Lanka sudaro 6 migdolai, jie Saugo mūsų organizmą nuo infekcijų. Jos Gali patekti pro kvėpavimo takus. Gomurio tonzilės – anatominis darinys, JI Turi Kiekvienas žmogus, zinoma, jei jos neišoperuotos.
Tonzilės yra tarsi vartai į mūsų kvėpavimo takus ir kartu – barjeras, sulaikantis su įkvepiamu oru patenkančią infekcija. Jei infekcija itin aktyvi arba jei organizmo Reakcijos silpnokos (dažnai abi priežastys būna kartu), prasideda angina – gomurio migdolų (tonzilių arba) uždegimas.
Kai uždegimas būna tik paviršinis, vargina gerklės skausmas, Gali pakilti temperatūra nedidele, taciau savijauta nėra labai prasta.

Otorinolaringologai gydytojai, paskirdami chirurginį gomurio tonzilių šalinimą, vadovaujasi TARPTAUTINIŲ susitarimo Konferencijų nuorodomis, kurios yra pagrįstos moksliniais, patikimais tyrimais. Pastaruoju metu parodymai chirurginiam gydymui yra Sumažinti, bet tai nereiškia, nebereikia Kada tonzilių šalinti, kaip mano kai Kurie pacientai.

Kiekvienas vaikas yra individualus, su sava gyvenimo ir ligos istorija, Todėl Dėl chirurginio gydymo Geriausiai patars specialistas konsultacijos metu.

Nustatyta, Kada Geriausi tonzilektomijų, tonzilių šalinimo, rezultatai yra pacientu, kuriems indikacijos pagrįstos anginų dazniu – 7 ar daugiau epizodų per pastaruosius metus; 5 ar daugiau epizodų per pastaruosius 2 metus iš eilės, 3 ar daugiau epizodų per pastaruosius 3 metus iš eilės.

Jei vaikas anginomis neserga, tonzilių chirurginis gydymas gal Būti paskirtas Dėl kvėpavimo takų obstrukcijos, pasireiškiančios triukšmingu alsavimu, knarkimu, kvėpavimo sustojimo epizodais miego metu, netaisyklingo sąkandžio formavimosi Dėl išdidėjusių gomurio tonzilių.
Tonzilės šalinamos, kai yra piktybinės ligos įtarimas gomurio migdole ar po persirgtų anginų formuojasi paratonziliniai pūliniai.

www.lsveikata.lt

(Apsilankyta 331 viso, 1 šiandien)


Similar Posts