Nėščiųjų mankšta – tradiciniai ir nauji metodai

Nėštumo metu moters organizme vykstantys pokyčiai pareikalauja iš jos nemažai jėgų ir ištvermės, todėl fizinės pratybos būsimai mamai – tinkamiausias būdas stiprinti sveikatą. Atitinkami fiziniai pratimai, atliekami šiuo periodu, turi teigiamo poveikio nėštumo, gimdymo ir pogimdyminei eigai. Be to, mankštinantis galima sureguliuoti nenumaldomą nuotaikų kaitą, sumažinti patinusių kojų galimybę, palengvinti vaikščiojimą paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais.

Mokslininkai ištyrė, kad moterims nereikia atsisakyti sporto saugant savo vaisių. Tiesiog pasikeitus kūno formoms reikia šiek tiek prisitaikyti. Nėščiosioms mamytėms su trenerio priežiūra siūloma atlikti pratimus visiems kūno raumenims stiprinti. Tokia mankšta – puiki profilaktikos priemonė norint išvengti antsvorio, turinti teigiamos įtakos mamytės ir laukiamo vaikučio sveikatai. Trenerio priežiūra ypač reikalinga, nes kūdikių besilaukiančioms mamoms svarbu ne per dideli krūviai, taisyklinga laikysena.

Tačiau mankštintis galima ne vien įprastiniais pratimais. Mankšta vandenyje sukelia puikių emocijų ir mamytei, ir vaisiui. Atliekant šią mankštą, mažiau apkraunamos kojos, atsipalaiduoja raumenys, galima lengviau atlikti dinaminius pratimus. Mankšta vandenyje gerina moters kraujotaką, o kartu ir vaisiaus kraujo apytaką, stimuliuoja žarnyno veiklą, didina dubens dugno elastingumą, stiprina nugaros, pilvo bei viso organizmo raumenis. Be to, vandenyje kūno svoris sumažėja apie 10 kartų, todėl įvairius pratimus atlikti žymiai lengviau, mažesnė traumų tikimybė. Mankšta vandenyje yra žaisminga ir nesunki, tinkanti visais nėštumo periodais.

Taip pat galima mankštintis su dideliais kamuoliais, kurie nėščiųjų mankštai pritaikyti ne taip ir seniai. Pirmą kartą tokia mankšta buvo atlikta 1982 m. vokiečių kineziterapeutės Beatos Carriero ir sparčiai išpopuliarėjo, nes yra ne tik naudinga, bet ir įdomi. Mankšta su kamuoliais nėščiosioms skatina teigiamas emocijas, stiprina raumenų jėgą, didina klubų sąnarių amplitudę bei dubens paslankumą, stiprina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, jutimų sistemas, lavina laikyseną. Mankštos metu būsimosios mamos išmoksta reguliuoti stuburui tenkantį krūvį. Ši mankšta taip pat tai mažina veninį sąstovį kojose.

Pratimų metu reikia nuolat sekti savo savijautą: ar nesvaigsta galva, nemuša karštis, niekur neskauda. Pajutus pokyčius reikia kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti priežastis.

www.anonsas.lt

(Apsilankyta 117 viso, 1 šiandien)


Similar Posts