Neprirenkite vaiko

Ar gali tėvai persistengti rengdami vaiką vėsiuoju metų laikotarpiu? Daugelis tėvų mano, kad ne: kuo daugiau sluoksnių uždėta ant vaiko, tuo labiau jis apsaugotas nuo šalčio, o tai reiškia ir nuo peršalimo. Vaikui užmaunama, striukė, po kelnėmis – pėdkelnės, plius būtinai kepurė ir šalikas, kai tuo tarpu suaugusieji dar tebevaikšto su marškiniais ir megztiniais (plonomis striukėmis). O po to tėvai tik skėsčioja rankomis, stebėdamiesi, kodėl jų vaikas, nežiūrint į tokį tėčio ir mamos rūpinimąsi, taip dažnai serga. Tėvai, išvesdami savo vaiką pasivaikščioti, užmiršta, kad jie stovi vietoje, o jų mažyliai aktyviai juda, vadinasi jam kur kas šilčiau nei jums. Vaikas sukaista, rūbai tampa drėgni ir atšąla, ko pasekoje atšąla vaiko oda ir kūnas. Štai iš kur atsiranda peršalimai.

Einant pasivaikščioti, vaikų gydytojai rekomenduoja, kad vaiką rengtumėte vienu rūbų sluoksniu mažiau, nei jūs patys. Jeigu jūs vis dėl to pergyvenate, kad vaikas sušals, pasiimkite su savimi megztuką ir reikalui esant uždėkite jį po striuke. Taip pat elkitės jeigu jam bus per daug karšta. Geriau jau numauti ką nors, kol jis bėgioja, o kuomet eisite namo arba lauksite transporto, arba kokia kitokia situacija, kurioje vaikas nebebus toks aktyvus, vėl uždėkite.

Nesiorientuokite pagal save, nes vaiko organizmas, taip kaip ir kiekvieno žmogaus organizmas, turi savo ypatumų ir jo reakciją į šaltį, ir karštį nėra identiška jūsų organizmo reakcijai. Todėl dažniau patikrinkite, šalta ar karšta vaikui, paliesdami jo nosį ir rankytes, ar neprakaituoja jo kaklas, nugara.

Kas liečia kepurytes, jas taip pat reikia uždėti, kuomet jas pradės dėtis ir suaugusieji. Kita vertus, jeigu vaikui tikrai šalta (bet būtinai tai patikrinkite, o ne maukite kepurę pirmomis rugsėjo dienomis), ją dėvėti reikia. Apskritai, daugeliui suaugusiųjų, jeigu jų galva, kojos ir rankos randasi šilumoje, jiems mažiau reikia kitų viršutinių rūbų, kad sušilti. Todėl individualiai tikrinkite jūsų vaiko organizmo reakcijas į oro permainas. Be to ir kepurių būna įvairių – nuo lengvo trikotažo iki šiltų žieminių. Pasistenkite įvertinti šiuos niuansus vesdami vaiką į lauką.

Beprasmiška vaiką grūdinti namuose šaltomis voniomis arba vasarą maudynėmis jūroje, jeigu šaltuoju metų laiku jūs, visais įmanomais būdais, trukdote vaiko organizmui prisitaikyti prie aplinkos temperatūros. Pasivaikščiojimai gryname ore, be bereikalingų rūbų, labai gerai užgrūdins jūsų vaiką.

(Apsilankyta 101 viso, 1 šiandien)


Similar Posts