Nepirkite dovanos kuri niekam nereikalinga

Žinoma, lengviausia būtų paklausti: „Ką norėtum gauti dovanų Kalėdoms?” arba „Ar jums dar ko nors reikia iš namų apyvokos daiktų?” Nesvarbu, ar atsakymas bus „diskas su Selin Dion”, ar „stalo įrankių komplektas aštuoniems asmenims”, – jums reikės tik nueiti į parduotuvę ir išsirinkti vieną iš daugiau ar mažiau brangių gaminių. Sis metodas taupo laiką ir fantazijos galimybes, ir jūs esate tikra, kad apdovanotasis gavo tai, ko norėjo. Šiuo atveju jūs nesidrovėdami galite net pasiūlyti kasos čekį tam atvejui, jei daiktas jam nepatiktų.

dovanu dezute dokoratyvinis popierius
Yra pakankamai daug gimtuvininkų ir vestuvininkų, kurie nori išvengti nemalonių staigmenų ir todėl iš anksto išsamiai paruošia dovanotojus. Arba nuo pat pradžių praneša, kad pageidauja „tik” pinigų.

Patartina gerbti pageidaujančiųjų norus ir leisti pasireikšti savo fantazijai perkant dovanas bendraamžiams, kurie nebijo rizikos. Tačiau kartais šis dovanojimo būdas pavirsta paprastais prekių mainais arba tampa tuščiu formalumu (kvietimas į pobūvį pas skyriaus vedėją – atsakomoji dovana ne mažiau kaip 50 eurų vertės dviem asmenims), kuris daugiau tiktų politikų delegacijai užsienyje, nei šventei savo kolegų būryje. Nes šventėse su partneriais, draugais ir giminėmis, su bendradarbiais ar kaimynais, su žmonėmis, kuriuos vertiname ir mėgstame, išmoningos dovanos pagyvina santykius. Iš drovėjimosi dėl paskutinę minutę nupirktos dovanos galima spręsti, kad dovanotojas nedėjo pastangų jos ieškodamas. Nes tikriausiai tai yra prekė, kurią galima įteikti bet kuriam žmogui. Pakuoti su kūno higienos priemonėmis ar saldumynais arba albumas, kurį apdovanotasis nežino kur dėti, skelbia: „Šis žmogus nesigilino į mano asmeninius pomėgius.”

Prisiminkite momentą, kai jūs tikrai labai džiaugėtės dovana. Iš kur kilo šis džiaugsmas? Ar tai buvo grotuvas, kuris pirmas buvo jūsų norimų daiktų sąraše, ar kasmetinės tetos puskojinės iš kašmyro? Tikriausiai ne. Didžiausias džiaugsmas dėl tikrai geros dovanos yra susijęs su joje slypinčia staigmena. Dažnai pati mintis, idėja yra tikroji dovana, o ne brangaus daikto kaina. Jei partneris nustebins jus pikniku toje vietoje parke, kurioje jūs susipažinote, tai daug pasakys apie jūsų santykius. Tarp dovanotojo ir gavėjo atsiranda tik jiems suprantamas pokalbis dviese. Dovanotojas praneša savo partneriui: „Aš noriu švęsti su tavimi, noriu, kad būtume kartu, ir aš aiškiai prisimenu, kaip tada buvo, kai tarp mūsų pradėjo žiebtis kibirkštys.” Tokios rūšies idėjos pasiekia geros dovanos tikslą: artimojo širdį.

Palikime kasdienį prekių mainų pasaulį ir leiskimės į gilesnes erdves: dovanos gavėjas jausis prakalbintas asmeniškai, nes jūs pagalvojote apie jį, jo norus ar apie kartu praleistą laiką ir suradote ką nors tinkamo. Geras dovanotojas turi trumo (po žeme augančio grybo) ieškančio paršo savybių: jis nesidomi paprastais žemės grumstais, jis ieško ko nors ypatingo. Sakykime, kad jūsų draugei kiekvieną sekmadienį minkšti kiaušiniai išverda per kietai. Tobulas dovanos ieškotojas būsite tada, kai ne tik nupirksite aukštos klasės kiaušinių virdulį iš greta esančios universalinės parduotuvės, bet kad atsižvelgsite ir į virtuvės dizainą bei galimą jo pastatymo vietą. O mėgstančiam ilgiau pamiegoti keleiviui – jei šis dar turi gerą humoro jausmą – gera idėja bus nupirkti žadintuvą su muedzino šauksmu (islamo religijoje minareto maldos šauklys).

Trumpai tariant, norėdami išrinkti tobulą dovaną, nepagailėkite laiko, išsiaiškinkite kito žmogaus interesus ir patraukite ieškoti tokio daikto, kurio apdovanotasis niekada nenorėtų atsisakyti.

(Apsilankyta 186 viso, 1 šiandien)


Similar Posts