Namuose apsileidėlis, ir jis jūsų vyras? Imamės priemonių

Grįžo namo iš darbo pavargęs, nusirengė kur papuolė, pavalgė tiesiai iš puodo (keptuvės), su purvinomis kojinėmis atsigulė tiesiai prieš televizorių ir užmigo, net nenusiprausęs? Panašus vaizdelis?

Arba taip: apsiėmė kažką padaryti naudingo namams, o galiausiai: įrankiai išmėtyti po visą kambarį, pilna dulkių, šiukšlių, atliekų …, t.y. darbas padarytas, tačiau viską sutvarkyti reikės jums.

Žinoma, pasitaiko tarp stipriosios lyties atstovų tikrų pedantų. Kiekvienas daiktas turi savo vietą, kiekvieną dieną švarūs ir išlyginti marškiniai, indai, po valgio, suplauti ir t.t.. Tačiau, laimingųjų, kurios turi tokius vyrus, mažuma.

Kaip priversti vyrą laikytis tvarkos namuose? Jeigu nesitvarkyti, tai bent jau stengtis neprišiukšlinti ir neapversti?

Visų pirmiausia, mielosios moterys, mažiau tragedizuokite! Eilinė isterija dėl nesutvarkytos lovos nieko, apart agresijos, iš vyro pusės neduos. Pabandykite į visą tai pažvelgti su ironija. Pasiruoškite klijus, popierių, markerius bei smeigtukus ir nupieškite plakatus, panašiai tokio stiliaus: „Ar tu išsiplovei šiandien savo kojines?“ arba „Pasakykime NE nešvariems indams!“. Dėka mažų lipdukų į žmogų galima kreiptis ir daiktų vardu. Pavyzdžiui, ant marškinėlių: „Man visur niežti, noriu maudytis!“ arba nešvarioje lėkštėje: „Svajoju apie šiltą vonią!“. O galima ir taip: „Pasiklydau!“, „Pamesta mylimo šeimininko …“. Neblogai žiūrisi ir nukreipiamieji ženklai: nešvarūs rūbai ten, nešvarūs indai į kriauklę. Nebetvarkykite paskui apsileidėlį. Palikite viską taip, kaip kad yra. Nedideli komentarai ir didėjanti netvarka padės susiprasti vyrui, kad jis neteisus.

Neveikia? Galbūt jums padės „namų kodeksas“. Sudarykite pačias svarbiausias, jūsų nuomone, namų taisykles: „Sutvarkyk paskui save“, „Į lovą tik nusiprausus“ ir t.t.. Už jų nevykdymą įveskite simbolines baudas: 10, 20 litų. Duokite apsileidėliui susipažinti ir pradėkite bauduoti nuo tos pačios dienos. Kasdieniai baudos čekiai papildys jūsų asmeninį biudžetą (malonioms smulkmenos ir smulkioms išlaidoms) ir padarys namuose ilgai lauktą tvarką.

Vėl nėra laukiamo rezultato? Ką gi, pas jus tiesiog nepramušamas „apskretėlis“. Imkitės radikalesnių priemonių. Perspėkite, jeigu rūbai nebus tvarkingai sudėti (arba padėti prie nešvarių), jų nebeliks. Nerėkite. Kalbėkite ramiai, bet rimtai. Pažeidė taisykles – drąsiai vykdykite pažadą. Svarbu ne tik kalbėti, bet ir vykdyti ką kalbi. Vyrai greitai atpažįsta tuščius grasinimus ir tiesiog juos ignoruoja. O tokie metodai dar nepaliko nei vieno abejingo, net ir labiausiai užsispyrusio sutuoktinio.

Svarbiausia – išlaikykite gerą nuotaiką. Pakeiskite namų ruošą į sudominantį žaidimą. Antros pusės apsileidimą nelaikykite, kaip asmeninį įžeidimą. Atminkite, jis tai daro ne todėl, kad jus paerzinti, tiesiog jam taip patogiau. Kad galėtų tapti puikiu vyru, jam reikia truputėlį pagalbos. Girkite savo mylimąjį už kiekvieną pridėtą pastangą. Paskatinkite: skaniais pietumis, bučiniais – negailėkite, visa tai grįš su kaupu. Sėkmės!

(Apsilankyta 147 viso, 1 šiandien)


Similar Posts