Neapsiribokite vien balta staltiese

Parenkant stalui staltiesę, nereikėtų apsiriboti balta spalva. Puošniai atrodo gelsva, kreminė ar žalsva staltiesė, derinama prie interjero spalvinio tono. Labai šviesiame, erdviame kambaryje galima eksperimentuoti su tamsiai žalia, mėlyna ar vyšnine staltiese, ant kurios ypač išryškėja baltos dekoratyviai išlankstytos higieninės servetėlės. Pastarosios yra bene paprasčiausias stalo puošimo elementas.

Dekoratyviai išlankstytomis medžiaginėmis arba popierinėmis servetėlėmis galima sukurti temą, valdyti spalvų žaismą, suteikti šventės nuotaikai norimą atspalvį. Stalas atrodo gražiau, kai staltiesė ir servetėlės yra kontrastingų spalvų.

Serviruojant stalą, servetėlių lankstiniai gali būti dedami keliose vietose pasirinktinai: ant pagrindinės lėkštės; jei patiekalai bus atnešami porcijomis, priešais valgantįjį tarp peilio ir šakutės; ant lėkštelės duonai (kairėje); sulenkti trikampiu – ant stalo prie šakutės; į taurę – kai stalas nėra nukrautas valgiais ir atrodo kiek tuštokas. Visada maloniau naudotis servetėle, kai jos išlankstymas ne perdaug įmantrus.

Pastaruoju metu tapo populiarūs metaliniai servetėlių žiedai. Į juos įsuktos servetėlės dedamos pagrindinėje lėkštėje arba prie šakučių, kairėje pusėje. Tai ne tik puošnu, bet ir labai patogu. Popierines higienines servetėles galime sudėti į specialų stovelį bendrai naudotis. Servetėlių stovelis turėtų derėti prie taurių (stiklinių ar krištolinių) arba įrankių (metalinių).

(Apsilankyta 156 viso, 1 šiandien)


Similar Posts