Mylėti save – ne savanaudiška

Dažnas žmogus šiuolaikinėje visuomenėje jaučiasi atstumtas, neįvertintas, turi kompleksų. Deja, tai atveda prie savęs nevertinimo, nemylėjimo ir negerbimo. Tad kaip tokiame besikeičiančiame pasaulyje išmokti save vertinti ir mylėti? Priimkite savęs pamilimo iššūkį ir atraskite savyje grožį. Garsus anglų aktorius yra ištaręs frazę: „Įsimylėti save – tai didžiulė ir pirma paslaptis, vedanti į laimę“. Gražiai pasakyta, bet, pasiryžus tai įgyvendinti, lauks didžiulis darbas su savimi. Vis dėlto būtina mokytis mylėti save, nes mes to nusipelnėme. Meilė – galingiausia jėga planetoje, skleidžianti stipriausią energiją. Ir ji gyvena mumyse. Mes jau gimėme su meile širdyse. Bet daug kas įdeda tiek pastangų, kad surastų meilę „kažkur aplinkui“, o ne atsisuka į savo vidų. Užsimiršę mes ieškome išorinės meilės, kurią galime gauti iš tėvų, partnerio, draugų, viršininkų ir įvairių kitų žmonių. Bet jei jie jumis nusivils, jausitės nebemylimas. Kiek kartų buvote įskaudinta dėl kitų žmonių nuomonės apie jus? Jei mes save vertiname tik pagal kitų žmonių mums išsakomus ar parodomus blogus ar gerus jausmus, galime greitai nusivilti ir nebevertinti savęs. Ar jūs save mylite? Prisipažinkite atvirai. Jei, taip jau nutiko, kad ne, – priimkite kelių žingsnių iššūkį, vedantį į savęs pamilimą:

  • Susikurkite savęs pamilimo „planą“. Daugelis iš mūsų labai gražiai elgiasi su aplinkiniais. Mes atiduodame ir aukojame save draugams, šeimai, darbui ir nejučia imame tenkinti ne savo poreikius. Bet, kai ateina metas atsigręžti į savo poreikius, tampame šykštūs. Taigi, pirmas žingsnis, ką galite padaryti – „apmeskite“ planelį, kaip ketinate keistis ir ką daryti, kad pamiltumėte save.
  • „Savęs nugalėjimą“ paverskite „savęs mylėjimu“. Kaip dažnai girdime pasakymus, jog reikia nugalėti save ir atsisakyti įvairiausių malonių dalykų. Bet nieko nepasieksime blogiu – gėris perka daugiau. Būti maloniu sau – labai geras įprotis. Pripildykite mintis ne pykčiu, gailesčiu, nerimu, bet meile, džiaugsmu, galimybėmis, dvasia, pozityvia energija, įkvepiančiomis mintimis bei idėjomis. Pradžiai galite pabandyti save „užhipnotizuoti“, sakydami tokius žodžius, pavyzdžiui: „Aš esu bendrystėje su Dievu“, „Aš esu geras žmogus“, „Šviesa mane pripildo“, „Aš spinduliuoju geras mintis“.
  • Atverkite savo širdį. Mes galime sakyti, kad trokštame meilės, pasisekimo bei laimės, tačiau toli gražu ne visada stengiamės bent per plauką priartėti prie savo siekiamybių. Be meilės sau nėra įmanomas mylėti, gerbti ir vertinti kitą. Visata jums gali pasiūlyti milijonus galimybių, tačiau jūs tikrai nepasirinksite geriausių, nes manysite nesantys verti to. Yra žmonių, kurie gali jus mylėti labiau, nei įsivaizduojate, bet kas iš to, jei nesuprasite. Pabandykite kas rytą 10-20 minučių skirti meditacijai, kuri padės jums atverti širdį. Viena iš galimų meditacijos dainų – Ana Hernandez „Open My Heart“.
  • Iš naujo susipažinkite su žodžiu „savanaudis“. Pabandykite apmąstyti žodį, kuris turi neigiamą konotaciją, ir priimkite jį teigiamai. Atėjo metas būti kiek savanaudiškai ir jums. Pabandykite paimti žodį „savanaudis“ ir išanalizuoti jį savaip pagal kiekvieną raidę, pavyzdžiui: S – SAVIMI pasitikintis, A – ATLAPAŠIRDIS, ALTRUISTAS ir ATSIDAVĘS žmonėms, V – ugdantis VALIĄ ir taip toliau.
  • Rodykite meilę ir dėmesį sau. Mėgstame su mylimu žmogumi pasipliuškenti šiltoje vonioje, kai visur pilna žvakių, bet juk nėra artimesnio mums žmogaus nei mes patys esame artimi sau. Nebėkite nuo savęs ir nebijokite vienumos – išnaudokite tai: pasidarykite rožių žiedlapių vonią, prisidekite žvakių ir pasimėgaukite vyno taure. Juk tai taip paprasta. Meilę sau išreikškite ir „nekišdami“ į save visokių nesveikų produktų – rinkitės sveiką maistą, jūsų kūnas padėkos už tai.
(Apsilankyta 125 viso, 1 šiandien)


Similar Posts