Motiniška meilė daro vaikus protingesnius

Šiuolaikiniai tyrimai ne kartą įrodė, kad vaikai, išaugę be motinos meilės ir globos, demonstruoja kur kas žemesnius fizinius rodiklius, nei vaikai, kurie auklėjami mamų. Tai visuotinai žinomas faktas. Šiandieniniai testai parodė, kad vaiko intelektas taip pat priklauso nuo motiniškos meilės ir švelnumo.

Priminsim, kad dar 50 –aisiais metais daryti testai, kurie buvo atliekami su beždžionėmis, parodė, kad nesant motiniškos globos, išauga ne pilnai, fiziškai ir psichiškai, sveiki palikuonys.

Šiandieniniais tyrimais nustatyta, kad nebuvimas motiniškos meilės, turi įtakos ir intelekto parodymams. Mokslininkai sulygino 12 mėnesių šimpanzės jauniklius, kuriuos prižiūrėjo mamos, su jaunikliais, kuriems motinos dėmesio neteko patirti. Jiems davė nukopijuoti keletą paprastų linijų ant popieriaus ir parodė, kaip statyti piramidę. Jaunikliai, kurie augo su savo mamomis, parodė geresnius rezultatus.

Maža to, sulyginus IQ testus šimpanzės jauniklių  ir žmonių vaikų, išaiškėjo, kad vaikas, išaugęs be mamos meilės ir dėmesio, pagal fizinius ir protinius rodiklius, nusileidžia netgi gyvūnui.

(Apsilankyta 132 viso, 1 šiandien)


Similar Posts