Mokinius žaloja sunkios kuprinės
Vaikščiojančios kuprinės. Toks įspūdis susidaro matant pradinuką, velkantį milžinišką kuprinę.
Mokytojai mano, kad vaikai kartais nešiojasi ir tų dalykų vadovėlius, kurių tądien nereikia, arba daiktų, “reikalingų visiems gyvenimo atvejams”.
Pradinių klasių mokytojos yra pastebėjusios, kad mažieji, ypač pirmokai, neretai į kuprinę įsimeta ir kokį žaislą, svetimoje aplinkoje priminsiantį namus.
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras pradinukų kuprines nusprendė pasverti ir įsitikinti, ar moksleiviai išties tempia pernelyg didelę naštą savo pečiams.
Nuo kovo pradžios mokyklose dirbančios visuomenės sveikatos priežiūros specialistės sveria kiekvieno moksleivio kuprinę. Per mėnesį truksiančią akciją ketinama patikrinti 7400 pradinukų kuprines 23 mokyklose.
Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Tomos Eisimantaitės, norima atkreipti tėvų dėmesį į pernelyg sunkius vaikų nešulius. Jiems bus dalijami lankstinukai su patarimais, kaip išrinkti tinkamą kuprinę.
Tuščia pradinuko kuprinė turėtų sverti ne daugiau kaip 700 g, o vyresniųjų klasių moksleivių – daugiau kaip kilogramą. Pilna kuprinė neturėtų viršyti 10–15 proc. vaiko svorio. Vadinasi, jei pradinukas sveria 30 kg, jo nešulys neturėtų būti didesnis nei trys kg.
Specialistė priminė, kad per didelis svoris kenkia stuburui, taisyklingai laikysenai, vidaus organams, sukelia galvos skausmus.
Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens, nešiojant ją tik ant vieno peties kyla grėsmė pakenkti sveikatai – ilgainiui gali iškrypti stuburas. Sunkiausius daiktus rekomenduojama dėti į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros.