Meilės iškankinti paaugliai paguodos ieško valgydami

Apklausa rodo, kad trečdalis jaunų žmonių pripažįsta, kad gyvenime jausdamiesi nelaimingais, savo liūdesį malšina valgydami. Priory Grupė (Priory Group), kuri nagrinėja žmonių valgymo sutrikimus, apklausė 1000 žmonių ir nustatė, kadblogiausiai maitinasi 15 – 24 metų amžiaus žmonės.Netgi virš 60% apklaustųjų teigia, kad jie jaučia malonumą, valgydami šokoladą, o 43% – valgydami greitą maistą, kuris ekspertų teigimu, padidina susirūpinimą dėl žalingų maitinimosi įpročių.
Specialistai įspėja, kad tokia priklausomybė maistui, kuris teikia žmogui savotišką malonumą, gali būti rimta valgymo sutrikimų priežastis.

Daktaras Peteris Rowanas, Priory Grupės konsultantas psichiatrijos klausimais, sako: “Šie jauni subrendę žmonės, kurie augins ateinančią kartą, nebekreips dėmesio į tai, ką valgys jų vaikai.”

“Jeigu tęsis dabartinės tendencijos, valgymo elgsena palaipsniui taps labiau atskirta nuo maisto ir sveikatos poreikių, o jaunų žmonių, turinčių valgymo sutrikimų daugės.”

Beveik 11 milijonų britų buvo diagnozuoti valgymo sutrikimai, tačiau didelė tikimybė, jog kenčiančių skaičius dar didės.

Meilės alkis

Bendrai, Priory Grupė įvertino, kad apie 11 milijonų suaugusiųjų Didžiojoje Britanijoje turi maitinimosi problemų. Buvo nustatyta, kad 52% suaugusiųjų pripažįsta, kad blogai jausdamiesi, valgo šokoladą, o kiti 25% pradeda vartoti nesveiką maistą.

Tačiau 63% sako, kad jaučiasi mažiau patrauklūs, kai turi viršsvorio, o 74% jaučiasi geriau, kai valgo sveiką maistą.

Daktaras Rowanas sako: “Šie žmonės jaučia didelę tuštumą gyvenime, kaip vienišumo pasekmę, bei depresiją ir nesaugumą, mažai pagarbos sau.”

“Tai galima apibūdinti žodžių junginiu “meilės alkis”.

Liūdna teigti, kad tokio maisto valgytojams gresia daugybė fizinių ligų, susijusių su nutukimu ir valgymo sutrikimų vystymųsi, kuris gali peraugti ir į sunkią protinę ligą.

Jis prideda: “Mes mokomės nuo kūdikystės ir motinų dovanų asocijuoti maistą su meile. Tokios tradicijos nepasikeitė ir šiandien – maisto dovanos yra naudojamos kaip apdovanojimai mums ir mūsų kitiems”.

Susana Ringwood, Valgymo sutrikimų asociacijos prezidentė, sako: “Valgymo sutrikimai gali išsivystyti kai žmonės vartoja maistą, įsivaizduodami, kad prisivalgę jausis geriau, tačiau nepagalvoja, kad taip gali pakenkti sau tiek fiziškai, tiek protiškai.

Geriausias kelias visiškai pasveikti, tai kreiptis pagalbos ankstyvojoje tokios problemos iškilimo stadijoje.

www.tindirindi.lt
 

(Apsilankyta 91 viso, 1 šiandien)


Similar Posts