Maudomės kartu su tėčiu?

Be jokios abejonės, vaikai susitepa kur kas mažiau, nei šliaužtinukai ir maudyti jų kasdien nereikia. Nors kartais jie tiesiog reikalauja: Maudytis! Greitai! Ir su tėčiu! Juk maudynės vaikui – tai ne tik banali higieniška procedūra, bet ir puiki galimybė pabendrauti su tėvais (ypač su amžiai užsiėmusiu tėčiu), pasiglėbesčiuoti, pažaisti … . Todėl dauguma mažylių tiesiog dievina maudynes.

Vaiko maudymo procesas, nežiūrint išorinio paprastumo, vis tik reikalauja tam tikrų įgūdžių ir saugaus maudymo, taisyklių laikymosi. Kaip gi padaryti vandens procedūras išskirtinai maloniu užsiėmimu? Svarbiausia – elgtis teisingai.

Ar tai būtų vaikiška vonelė, ar „didysis pasiplaukiojimas“ didelėje vonioje, ne taip svarbu. Tai jūsų pasirinkimas. Svarbiau – stipriai ir švelniai prilaikyti slidų ir šlapią plaukiką, kuris yra labai judrus, nežiūrint savo jauno amžiaus.

Vandens temperatūra – apie 35 laipsnius (nors kai kurie mažyliai mėgsta ir karčiau). Bet kokiu atveju vonioje turi būti šilta (bent jau 22 laipsniai) – komfortą vertina ne tik suaugusieji.

Maudimosi laikas – kada geriau? Ryte ar vakare? Čia kaip jums ir jūsų mažyliui patogiau. Nemaža dalis tėvų renkasi vakarinį laiką, ypač jeigu vyras visą dieną dirbo ir tik dabar turi pakankamai laiko pabendrauti su savo mylima atžala.

Maudyti ar nemaudyti? Kasdien vaiką maudyti nėra būtinybės, jis ne toks jau purvinas. Juolab, kad muilas sausina švelnią vaiko odelę. Geriau rinktis priemones su neutraliu PH, kuris atstato apsaugines odos funkcijas, o taip pat jų sudėtyje yra augalinio ekstrakto (pavyzdžiui ramunėlių ir rozmarino), skirto jautriai vaikelio odai.

Geriausia maudynėms, visa ko reikia, pasiruošti iš anksto, kad nereikėtų bėgioti po namus ieškant vieno ar kito daikto. Ištraukite vaiką iš vandens iškart, atsiradus bet mažiausiam nepasitenkinimui. Nelaukite griausmingo verkimo. Nors neatmestina, kad ištraukti jį iš vandens, taip pat bus nelengva – vėl gi, apseinant be verksmo. Jau būdami 2 – 3 mėnesių mažieji patiria neapsakomą malonumą maudydamiesi kartu su kokia nors antyte ar žuvyte. O taip pat nuo pliuškenimosi pieno butų gausybėje – žinoma, jeigu tai suorganizavo pats geriausias pasaulyje tėtis.

(Apsilankyta 100 viso, 1 šiandien)


Similar Posts