Mamos poilsis
Rūta – jauna mama. Jos mergaitei, Živilei, neseniai suėjo 10 mėnesių. Rūtos vyras daug dirba ir namo grįžta vėlai. Živilė labai judri mergaitė. Ji intensyviai šliaužioja ir jau po truputį pradeda vaikščioti. Todėl Rūta visą dieną sekioja paskui dukrelę, saugo, kad ko nesudaužytų ar nesusižeistų! O juk reikia dar ir namus sutvarkyti, ir valgyt paruošti. Jauna mama labai pavargsta per dieną ir dažnai pagalvoja: „Kaip gerai būtų pailsėti! Bent porą valandėlių!“
Mamos gero poilsio taisyklės: Jūs turite turėti poilsį! Tai pirmoji ir pagrindinė taisyklė. Netgi jei jūs turite daug pareigų, kaip darbe, taip ir namuose, vis vien jūs turite turėti asmeninį poilsį. Ir tai – kiekvieną dieną. Būtų labai gerai, kad jūsų namiškiai žinotų ir nesikėsintų į šį laiką. Žinoma, kada vaikai visai maži (pavyzdžiui iki 3 – 4 metų), toks laikas gali sutapti su mažylio poilsio laiku. Nes sunku būtų vaikui paaiškinti, kad mama dabar „ilsisi“. Šį „teisėtą“ poilsį pasistenkite neiššvaistyti reikalams, nebent tai labai, labai svarbu ir tai ne dažniau nei 1 – 2 kartus per mėnesį. Atsiminkite: poilsis – tai ypatingai svarbu. Jeigu jūsų poilsio laiką sudaro tik miegas, tuomet jūsų organizmas anksčiau ar vėliau pats „pasiims“ tai, kas jam reikalinga. T.y. organizmas išseks ir atsiras fizinis negalavimas.
Poilsis turi būti įdomus! Ir svarbiausia, jis turi būti įdomus JUMS. Pavyzdžiui, jūs palaikote kompaniją savo vyrui žygyje į mišką ar einate į kokį koncertą, su atvažiavusia giminaite, bet tai jums pačiai nepatinka, tuomet tokį laiką negalima priskirti poilsiui. Tik tai, kas jums teikia pasitenkinimą, kas atitinka jūsų norus yra tikrasis poilsis. Iš čia išplaukia sekanti taisyklė:
Poilsis – tai labai asmeniška. Įsiklausykite į savo vidinį balsą ir poilsiui rinkitės tik tai, kas reikalinga jums. Be abejonės, kartais reikės palaikyti draugiją, ir netgi galite atrasti kažką naujo, kas patiks ir jums. Tačiau svarbu įgyvendinti savo interesus ir norus.
Tai, ko tikitės iš poilsio, turi būti realu. Tai liečia kaip kasdieninį poilsį, taip ir kasmetines atostogas. Geriau susiplanuoti šiek tiek mažiau ir tai įgyvendinti. Negu susiplanuoti bei tikėtis labai daug, bet likti nepatinkintu ir su kaltės jausmu – „Argi tai poilsis? Aš visai nepailsėjau!“