Ligos, kurios gali užpulti jūsų kūdikėlį

           Vieną akimirką jūsų vaikas gali atrodyti lyg sveikumo įsikūnijimas, kitą – visiškai blogai jaustis. Šiuo straipsniu siekiame aprašyti pagrindines ir dažniausiai pasitaikančias ligas, kuriomis gali susirgti jūsų kūdikis: nuo peršalimo iki dieglių viduriuose, nuo ausyčių skausmo iki egzemos. Tėvai turi žinoti, kaip suprasti, kad vaikas serga vėjaraupiais, ir kuomet jau kviesti gydytoją į namus.

  • Peršalimas.  Tai dažnai pasitaikantis negalavimas. Jei jūsų vaikas tikrai peršalo, tai suprasite iš tokių požymių: temperatūra aukštesnė nei 38 laipsniai; kosulys; raudonos akys; užsikišusi ar bėganti nosis; apetito netekimas; irzlumas, sudirgimas arba nuovargis; padidėję limfmazgiai. Ką pirmiausia galite padaryti tokiu atveju? Pirmiausia, jūsų vaikas turi ilsėtis. Taip pat bent dar vieną kartą papildomai pamaitinkite krūtimi ar iš buteliuko, nes kūdikis turi gauti skysčių. Kūdikis dar yra per mažas, kad pats išsipūstų nosį, tad jums teks panaudoti specialius išsiurbiklius. Jei kūdikis yra vyresnis nei trys mėnesiai, galima jam duoti paracetamolio arba ibuprofeno, kad numažintumėte temperatūrą. Jei vaikui sunku kvėpuoti, į lašinkite į nosytę nestiprių aliejinių nosies lašiukų. Garinimas ir krūtinės trynimas padės vaikui lengviau kvėpuoti.
  • Ausų infekcija. Tai kūdikiui gali būti labai skausminga ir jums gali tekti su vaiku praleisti net visą naktį, mat jis visą laiką verks. Kas paskatina ausyčių infekcijų atsiradimą? Jei leidžiate kūdikiui gerti iš buteliuko gulint; ne motinos pienas, o mišinukai ar netikras pienas taip pat skatina infekcijas; jei netoli vaiko yra rūkoma; ausų infekciją dar sukelia kosulys ir peršalimas. Šią ligą labai svarbu teisingai gydyti, nes dėl apleidimo jūsų vaikas gali ir apkursti. Tad geriausia kuo skubiau skambinti savo šeimos gydytojui, kad paskirtų tinkamus vaistus.
  • Vėmimas. Jei vaikui dar tik keli mėnesiai, vėmimą gali sukelti pienas, arba persisotinimas. Jei jau vaikas yra kiek vyresnis, nei keturi mėnesiai, ir pradėjo staigiai vemti, tai gali būti koks nors skrandžio virusas. Tokį vėmimą dažnai turėtų lydėti ir viduriavimas. Tuomet jau reikėtų rimtai susirūpinti. Į skrandį infekcija gali patekti, jei vaikas buvo peršalęs, turėjo ausytėje infekciją ar šlapimo takuose. Gydytojui dėl vėmimo reikėtų skambinti, jei: pastebėjote dehidratacijos požymių, vaikas karščiuoja, atsisako valgyti, vemia ilgiau nei dvylika valandų, vaiką apėmęs mieguistumas arba irzlumas, kvėpuoja negiliai, įkritęs pilvas, kraujingos ar su kitokios spalvos išskyrom vėmimo ar viduriavimo produktas. Ką jums daryti, kol atvažiuos gydytojas: stenkitės girdyti, kad neištiktų dehidratacija, ir leiskite ilsėtis. Jokiu būdu neduokite jokių vaistų.
  • Karščiavimas. Jei vaiko temperatūra atrodo aukštesnė, ar verta dėl to nerimauti? Rūpintis reikia tuomet, kai: vaikui daugiau nei trys mėnesiai, o temperatūra aukštesnė nei 38 laipsniai, arba vaikui yra daugiau nei šeši mėnesiai, o temperatūra aukštesnė nei 39 laipsniai. Kaip padėti karščiuojančiam vaikui? Leiskite jam ilsėtis, jei jis to nori, pabandykite įsiūlyti daugiau gerti skysčių, leiskite jam valgyti, jei vaikas to nori, beje, nesistenkite vaiko pernelyg aprengti ar atvirkščiai – nurengti.
(Apsilankyta 75 viso, 1 šiandien)


Similar Posts