Konjunktyvitas pas vaikus
Konjunktyvitas – tai vienas iš labiausiai paplitusių akių susirgimų. Jis pasitaiko kaip suaugusiems, taip ir vaikams. Konjunktyvitas būna trijų rūšių: virusinis, bakterinė ir alerginis.
Virusinis konjunktyvitas dažniausiai susietas su ankstesniais susirgimais. T.y. komplikacija po prieš tai buvusios ligos. Tai įvyksta todėl, kad po susirgimo organizmas nusilpsta ir tampa pažeidžiamas kitiems susirgimams. Esant virusiniam konjunktyvitui akys ašaroja ir peršti. Akis pradeda rėžti nuo ryškios šviesos, jos parausta.
Bakterinė konjunktyvitas, atitinkamai, atsiranda nuo mikrobų ir bakterijų patekimo ant akių paviršiaus. Vaikams tai atsiranda dažniausiai todėl, kad jie trina akis nešvariomis rankomis. O taip pat gali atsirasti patekus pašaliniams daiktams į akį, pavyzdžiui smėliui ar dulkėms. Bakterinė konjunktyvitas – labiausiai paplitęs, šios rūšies, susirgimas. Ir iš visų rūšių, vaikai juo serga dažniausiai.
Alerginis konjunktyvitas pasireiškia dėl, žmogaus kūno, alerginės reakcijos į dulkes, žiedadulkes, maisto produktus, vaistus ir t.t. – t.y. į visą tai, kas gali sukelti žmogui alergiją. Toks konjunktyvitas gydomas kaip alergija ir papildomai skiriami lašai akims. Vaiko į darželį, su esamais simptomais, vesti negalima! Vaikų darželio lankymas gali tik pagilinti ligos progresavimą, be to jis gali užkrėsti kitus vaikus.
Atsiradus vaikui konjunktyvitas simptomams, visuomet reikia jį parodyti gydytojui. Vaiko rega gležna, ji vystosi kaip ir visas jo organizmas. Todėl vizitas pas akių gydytoją niekada nepakenks. Be to, susirgimas konjunktyvitas signalizuoja apie tai, kad vaiko organizmas nusilpęs ir jo imunitetą reikia stiprinti. O tai reiškia, kad pravartu pasikonsultuoti ir su šeimos gydytoju.
Kad išvengti konjunktyvitas atsiradimo pas vaiką, reikia laikytis paprastų higienos taisyklių. T.y. pratinti vaiką pastoviai daryti sekančius žingsnius: plauti rankas, vaisius ir daržoves, laikyti tvarkingus namus, valytis, o ypač kas kelia dulkes (lova, pagalvės, užtiesalai, pliušiniai žaislai, drabužiai) ir t.t.. Prakontroliuokite, kad vaiko kuprinėje visuomet būtų sausų ir drėgnų servetėlių, nes vaikas įpras valytis veidą ir akis nešvariomis rankovėmis. Medžiaginė nosinaitė tinka kiek mažiau, kadangi net jos ir nepanaudojus, joje susirenka dulkės, o ir tėvams patikrinti ar ji švari yra sudėtingiau. Tuo tarpu servetėlės randasi praktiškame ir higieniniame įpakavime.