Koks turi būti sėdmaišis, kad ilgai tarnautų?

Sėdmaišis yra itin išskirtinis, elegantiškas, kitoniškas, patogus ir modernus baldas bei vis populiarėjanti interjero puošmena. Bet kaip išsirinkti gerą? Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant sėdmaišį, kad jis būtų ne tik tinkamas namų aksesuaras, bet ir užtikrintų maksimalų komfortą juo naudojantis.

sedmaisis

Sėdmaišio audinys ir užpildas – į ką reikia atkreipti dėmesį

Sėdmaišiai gaminami iš įvairių medžiagų: gobelenų, dirbtinės odos, džinsinio audinio, medvilninių audinių ir kt. 

Medžiagos rūšį galite pasirinkti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, jei perkate sėdmaišį naudojimui lauke – jums reikės rinktis sėdmaišį, pagamintą iš vandeniui atsparaus audinio, jei namuose turite naminių gyvūnų, kurie mėgsta galąsti nagus – odinis sėdmaišis tikrai ne jums. 

Vienas iš praktiškiausių variantų – gobeleninis sėdmaišis. Dėl šio audinio nesikaups dulkės, medžiaga yra tvirta ir antistatiška.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į medžiagos kokybę.

 Įprastai sėdmaišiai užpildomi maltu porolonu, grikiais arba pūstu polistirolu. Grikiais užpildyti sėdmaišiai – dažniausiai sunkesni ir brangesni. Porolono trūkumas, jog juo užpildomi sėdmaišiai greičiau dėvisi ir tarsi subliūkšta. Rekomenduojame rinktis polistirolo granules, nes tokie sėdmaišiai prisitaiko prie kūno, susiformuoja pagal sėdinčio formas, taigi yra itin patogūs. Be to, dėl taisyklingos granulių formos dėvisi lėčiau ir ilgiau leidžia mėgautis sėdmaišiu. 

Kokybiško sėdmaišio siūlės turi būti lygios ir dvigubos, o medžiagos kraštai apsiūti siūlais. Toks apsiuvimo būdas apsaugos audinį nuo irimo bei siuvimo iš naujo tiek ilgai ir intensyviai naudojant sėdmaišį, tiek jį skalbiant. 

Užtrauktukų spynelės turi būti slepiamos po audiniu. Sėdmaišio išoriniame maiše turi būti naudojami tvirti ir stambesni užtrauktukai. Jų pagalba galime greitai ir patogiai padaryti sėdmaišį minkštesniu, nupylę per didelį kiekį granulių. Arba atvirkščiai – tačiau ar būna per minkštų sėdmaišių?

Tinkamus ir įvairius sėdmaišius šeimai namuose ar terasoje galite rasti renginio partneris.

Rinkdamiesi sėdmaišių komplektą, atsižvelkite į šiuos kriterijus:

  • Spalva. Galima rinktis iš itin plačios spalvų gamos: juoda, mėlyna, pilka, raudona, ruda. Sėdmaišio spalvą galite derinti prie savo namų interjero, terasos aplinkos bei įmonės logotipo ar šventės temos.
  • Forma. Universaliausi ir patogiausi dizaino variantai: pufas, klasikinis, lounge, Mercury, Restix.
  • Medžiaga. Internetinėse parduotuvėse medžiaginių ir odinių sėdmaišių rasite pigiau. Medžiagas galėsite rinktis pagal jūsų erdvėje esamus baldus ar pageidaujamą medžiagos tipą.
  • Naudojimo vieta. Įvertinkite sėdmaišio buvimo vietą bei naudojimo paskirtį. Jei neturite daug vietos, geriausia rinktis Pufo, Restix, Mercury sukurtą sėdmaišį, jei reikia didelio ir plataus sėdmaišio, siūlome Lounge ir Classic sukurtus gaminius.

(Apsilankyta 83 viso, 1 šiandien)


Similar Posts