Kokius rūbus parinkti vaikui einant pasivaikščioti?
Rinkdamiesi vaikiškus rūbus, tėvai jiems kelia pakankamai nedidelius reikalavimus: kad būtų šilti, patogūs, praktiški ir gražiai atrodytų.Atsižvelgiant į, pas mus vyraujančias, oro sąlygas, t.y. tai šlapia, tai šaltis, tai didelė drėgmė, geriausia turėti keletą rūbų.
Skirtingai nuo suaugusiųjų, vaikiška mada labiau orientuota į potencialius pirkėjus, o ne į šiandienines madas bei stilius. 6 mėnesių amžiaus vaiko, visiškai nejaudina šliaužtinukų spalva arba marškinėlių elegantiškumas. Todėl reikalavimai, pačių mažiausiųjų, rūbams patys paprasčiausi – patogumas, natūralumas ir saugumas. Patogūs rūbai – tai tie, kurie nevaržo vaiko judesių, su išorinėmis arba labai švelniomis vidinėmis siūlėmis. Natūralūs – pagaminti iš natūralaus pluošto ir nesukeliantys alergijos (ne sintetika). Saugūs – geriau apseiti be reikalingų raištelių bei juostelių, kuriuose gali įsipainioti kūdikis.
Šiek tiek vyresniems vaikams, drabužius parinkti kiek sunkiau. Kombinezonas – tai labiausiai universalus daiktas, esantis vaikų garderobe. Juk jis tinka bet kokioms oro sąlygoms. Jame puikiai jaučiasi tiek berniukai, tiek mergaitės. Juos lengva uždėti, juos dėvint patogu žaisti, bėgioti, gulinėtis, šliaužioti, o svarbiausia, jie neprapučiami. Atsižvelgiant į tai, kad daugumas vaikų, grįžę iš lauko yra sušilę, viduje, daugumos modelių, pamušalas padarytas iš vilnos – speciali neperšlampama medžiaga.
Renkantis striukytę, ypatingą dėmesį reikia atkreipti į kai kurias vietas. Pavyzdžiui, rankogalių galai turi turėti gumelę, kad pro juos nepūstų vėjas. Apykaklė turi gerai priglusti aplink kaklą. Papildomą patogumą suteikia, striukės viduje arba aplink juosmenį, įverta gumelė su fiksatoriais. Kapišonas taip pat turėtų turėti įvertą gumelę su fiksatoriais.
Vėlų rudenį arba ankstyvą pavasarį, einant pasivaikščioti, geriausia uždėti pluoštines kelnes. Jos turi turėti petnešas, su gumytėmis, krūtinės srityje paaukštinimą su užtrauktuku ir uždengti vaiko nugarą (žodžiu puskombinezonis). Pats svarbiausias, tokiam gaminiui, reikalavimas – neperšlapti. Po kelnėmis vaikui uždėkite pėdkelnes.
Perkant viršutinius rūbus, geriau rinktis tokius, po kuriais nereikėtų dėvėti papildomų kelnių ar megztinių. Kuo mažiau vaiką reikia aprengti, tuo mažiau laiko jis praleis šiltose patalpose apsirengęs. Vadinasi, mažesnė tikimybė, kad jis sukais dar prieš išeidamas į lauką. Beje, geriausi tie megztukai, kurie megzti iš natūralios vilnos, su aukštu kaklu, tačiau ne per daug prigludę prie kaklo.
Batų dydis (išmera) turi būti toks, kad į jį galima būtų įkišti koją su vilnone kojine. Tai ne tik, kad šilčiau, negu batai su kailiu, bet ir patogiau. Sušlapus kojas, įklotus iš veltinio galima išdžiovinti, o kojines išplauti.
Vaikiški batai turi turėti neslystantį padą bei lengvai užsisegti. Daugelis tėvų renkasi modelius su lipukais nei su raišteliais. Tačiau tai ne visiškai teisinga. Suvarstyti batai, kojytę prilaiko kur kas geriau, nei bet kokie lipukai. Labai patogu, kai batuose yra apsaugos liežuvėlis, kuris apsaugo nuo galimybės į jį patekti sniegui ar vandeniui.