Kokį planšetinį kompiuterį pirkti mažyliams?

Planšetiniai kompiuteriai vis dažniau atsiduria vaikų šventinių norų sąrašuose, tačiau išrinkti jiems tinkamą modelį ─ nelengvas iššūkis. Jei apsisprendėte, kad atėjo metas išpildyti šią mažylių svajonę, turėtumėte atidžiai išnagrinėti planšečių galimybes ir pagrindinius parametrus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

Planšetės paskirtis. Pirmiausia turėtumėte          nuspręsti, ar planšetinis kompiuteris bus skirtas tik vaikams, ar bendram šeimos naudojimui. Pirmuoju atveju vertėtų rinktis paprastesnius, specialiai mažyliams pritaikytus modelius, o jei šiuo įrenginiu ketinate naudotis ir Jūs, labiau tiks funkcionalūs planšetiniai kompiuteriai, turintys padidintą apsaugą ar atskiras vartotojų sąsajas.

Galimybė susikurti savo vartotoją pravers ir tuomet, jei namuose auga ne vienas planšetės trokštantis mažylis: taip dalintis šiuo įrenginiu bus ir smagiau, ir patogiau.

Ekrano dydis. Daugelis tėvų įsitikinę, jog mažesnę planšetę mažyliams rankose laikyti bus kur kas patogiau, tačiau iš tiesų didesnis ekrano dydis suteiks daugiau erdvės žiūrint naudingus vaizdo įrašus ar tiesiog žaidžiant žaidimus. Šiuo atveju geriausia atsižvelgti į vaikų sugebėjimus: mažiausių šeimos narių rankutėms tiks kompaktiški, 7 colių ekranai, tuo tarpu vyresniesiems galite pirkti ir kur kas didesnius modelius.

Kaina. Vaikams skirtos planšetės dažniausiai yra kur kas pigesnės, tačiau jei manote, kad greitu metu jų siūlomų galimybių atžaloms neužteks, verčiau iš karto rinktis universalesnį įrenginį. Šiuo atveju kainų spektras itin platus, tad geriausia, jei žinosite, kiek lėšų ketinate skirti šiam pirkiniui. Jei esate pasiryžę mokėti daugiau, pagalvokite ir apie 2in1 kompiuterio įsigijimą: šie laptopai gali būti naudojami ir kaip planšetės, todėl toks pasirinkimas nudžiugintų bet kurį šiuolaikinėmis technologijomis susižavėjusį jaunuolį.

Tėvų kontrolė. Jei planšetėje yra integruota tėvų kontrolės funkcija, turėsite galimybę prižiūrėti vaikų veiklą, taip apsaugodami juos nuo žalingos informacijos. Tokią opciją galite rasti ne tik vaikiškose planšetėse, bet ir kur kas funkcionalesniuose įrenginiuose, tad jei manote, kad mažyliams dar per anksti susipažinti su visomis interneto vingrybėmis, turėtumėte į tai atsižvelgti.

Funkcionalumas. Į šį aspektą ypač svarbu atkreipti dėmesį tuomet, jei ketinate pirkti vaikišką planšetę: jos turinys dažniausiai gerokai skiriasi nuo kitų modelių, todėl turėtumėte įvertinti, kaip ilgai jis bus įdomus mažyliams. Kai kurie planšetiniai kompiuteriai turi skirtingam amžiui pritaikytus lygius, kuomet ne tik žaidžiama, bet ir mokomasi naujų dalykų ─ toks turinys tikrai greit nepabos.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar esant poreikiui, turėsite galimybę planšetę papildyti naujomis programomis: tuomet vaikų užsiėmimus šiek tiek kontroliuoti galėsite ir patys.

Apsauga. Labai tikėtina, kad mažyliams planšetinis kompiuteris iš rankų kris kur kas dažniau, todėl iš karto vertėtų pagalvoti ir apie kokybišką ir tvirtą apsaugą. Kai kurie modeliai (ypač tie, kurie sukurti specialiai vaikams) ją jau iš karto turi, tačiau kitu atveju pravartu įsigyti tvirtą ir kokybišką dėklą ─ tuomet šis įrenginys tarnaus kur kas ilgiau.

Atsižvelgę į visus šiuos niuansus, kur kas lengviau nuspręsite, kuri planšetė šiuo metu labiausiai tiktų ir patiktų Jūsų vaikams. Jų įvairovė itin gausi ─ spauskite čia ir pradžiuginkite mažylius nauju pirkiniu!

(Apsilankyta 300 viso, 1 šiandien)


Similar Posts