Kodėl vaikui pakilo temperatūra?

Ką daryti, kai mažyliui pakyla temperatūra? Paprasti atsakymai į nepatyrusios mamos klausimus.
Kodėl susirgus kyla temperatūra? Į organizmą patekus virusui ar kitoms LIGAS sukeliančioms bakterijoms imuninės ląstelės pradeda aktyvią kovą su ligos sukėlėjais. Tos kovos metu į Krauja išmetamos specifinės medžiagos – pirogenai, kurios Duoda organizmui signalą “kovoti”. Atsakydamas į šį SOS signalą organizmas pakelia kūno Temperatūrą, paleidžia apsauginius mechanizmus, Kurie iki prasidedant ligai Buvo neaktyvūs. Kai termometro gyvsidabrio stulpelis ar elektroniniai skaitmenys rodo daugiau nei 38 laipsnius Celsijaus, organizmo audiniams prireikia daugiau maistingųjų Medžiagų ir deguonies, tai apsunkina širdies, Plaučių darbe, pablogėja fizinė būklė. Ypač jei temperatūra pakilo kūdikiui.

Kaip taisyklingai pamatuoti Temperatūrą? Šiuolaikiniai elektroniniai termometrai vaikams daug patogesni ir saugesni nei gyvsidabriniai. Pastaraisiais ES šalyse jau ir nebeprekiaujama. Elektroniniai termometrai, nepaisant įvairiausių mitu, yra pakankamai tikslūs, Temperatūrą pamatuoja greičiau, nei gyvsidabriniai. Esama ir Infraraudonųjų spindulių termometrų, Kurie per kelias sekundes pamatuoja Temperatūrą vos priglaudus ju

OS prie ausies. Esama ir lanksčių termometrų – tereikia Juso keletui sekundžių priglausti prie vaiko kaktos. Jais patogu matuoti Visai Mažų, vietoje nenustygstančių Vaikų Temperatūrą. Tiesa, pastarieji nėra labai tikslūs. Dauguma Jų Neturi netgi tikslios skalės su dešimtosiomis dalimis, tegali Parodyti orientacinius skaičiukus: 37, 38, 39.

Temperatūrą mušti ar nemušti? Viskas priklauso nuo Situacijos. Pavyzdžiui, ar artimiausiomis valandomis ketinate vaiką Parodyti gydytojui? Visų pirma, bet kokie vaistai, pavartoti prieš gydytojo apziura, Gali siek tiek apsunkinti ligos diagnozės nustatymą. Antra, kaip jau minēta Anksciau, pakilusi kūno temperatūra – tai natūrali organizmo reakcija į Apsauginė viruso ataka. Numušus Temperatūrą Šią Apsaugą panaikinate. Trečia, Mažų vaikų organizmo termoreguliacija dar nėra iki galo susiformavusi ir ju kūno temperatūra Gali svyruoti nuo 36,6 iki 37,5 Turi buti Jokios rimtesnės priežasties. Štai kodėl iki 38,5 laipsnių temperatūros apskritai Nerekomenduojama mušti jokiais vaistais – tik duoti vaikui atsigerti daugiau skysčių ir stebėti jo bukle.

O jei temperatūra aukšta?
Jei temperatūra aukštesnė nei 38,5, mažylis jaučia dideli diskomfortą, Nes organizmui savarankiškai kovoti su liga darosi sunkiau. Be to, jei Atsirado Kitų Nerima keliančių simptomų (pavyzdžiui, skausmas, pasunkėjęs kvėpavimas, judesių koordinacijos sutrikimai, drebulys, traukuliai, vėmimas ir pan.) Temperatūrą Būtina mažinti medikametais ir, be abejo, kreiptis į gydytoją.

Ką daryti laukiant gydytojo? Kol nežinote, Kokių medikamentų reikia mažyliui, bet matote, Kad reikia mažinti jo Temperatūrą – geriausia į pagalba pasitelkti liaudiškas priemonės. Pats žinomiausias natūralus vaistas temperatūrai mažinti – Aviečių arbata. Avietės iš tikrųjų Turi Karšti mažinančių savybių, bet geriau gerti ne Aviečių uogienės arbata, o Aviečių lapų nuovirą, kadangi uogienėje Vis dėlto daugiau cukraus, ne o organizmui reikalingų medžiagų. Dar galima vaikui duoti keleta šaukštų pasaldintų bruknių ar spanguolių sulčių, erškėtrožių uogų, liepžiedžių arbatos. Kad sumažintumėte karščiavimo sukeltą diskomfortą, dėkite vėsinančius kompresus ant kaktos, riešų, čiurnų.

www.eli.mama.lt

(Apsilankyta 188 viso, 1 šiandien)


Similar Posts