Kodėl vaikas kaprizingas?

Naujagimiai gali reaguoti ir atsakinėti į jūsų balsą, mimiką, prisilietimus, jausti jūsų kvapą ir t.t. Mamoms reikėtų parodyti ypatingą jautrumą mažylio poreikiams, – nurodo specialistai. Jos turi iš kart parodyti vaikui dėmesį, jam atsakyti, formuoti lytėjimo pojūčius.

Mokslininkai priėjo nuomonės, kad jeigu suaugusieji neignoruoja vaiko poreikių, jam esant mažam, tai jis išauga ramesnis ir mažiau kaprizinasi. Dažniau apkabinkite mažylį, dainuokite dainas, palinguojant į dainos ritmą, rodykite įvairias veido išraiškas (grimasas), su juo žaiskite ir kalbėkitės.

Žaidimas su vaiku neturėtų būti nustatytas tiksliai, pagal tvarkaraštį, bet greičiau turėtų būti spontaniškas. Mamoms siūloma pačioms pasirinkti laiką, kad nustatyti, kada mažylis galės pažaisti.

Neužsiciklinkite tame, kas vaiką erzina arba jį gąsdina. Įdėmiai sekite mažylio būseną, nes naujagimiai greitai pavargsta ir per daug susijaudina. Ramiai ir lengvai kalbėkite su vaiku, pasakokite jam savo veiksmus. Nors jis dar nesupranta visų žodžių, tačiau būtinai sureaguos į jūsų balso tembrą ir veido išraišką.

(Apsilankyta 170 viso, 1 šiandien)


Similar Posts