Kodėl kūdikiui skauda pilvelį

 

Kiekvieną dieną pasaulį išvystą tūkstančiai mažylių, ir kiekvienai mamai jos mažylis pats nuostabiausias ir brangiausias, o kūdikio verksmas sukelia didžiulį rūpestį ir nerimą – ką daryti? Viena dažniausių kūdikio verksmo priežasčių – pilvelio skausmai. Mokėkite padėti savo vaikeliui, ir naktys bus ramesnės.

Nėštumo metu jūsų kūdikis visas maisto medžiagas gavo per kraują, o žarnynas buvo nepritaikytas maistui virškinti, jame nebuvo „gerųjų“ bakterijų. Vos gimus, jis turi „išmokti“ tinkamai dirbti.

Pradžioje žarnynas ne visada sugeba išstumti susikaupusias dujas. Jos tempia žarnas, o šios, norėdamos išstumti dujas, staigiai susitraukia. Šis spazmas yra skausmingas, todėl vaikelis pravirksta. Iki 2–3 mėnesių pilvelio pūtimo problema paprastai susireguliuoja savaime, bet kartais pilvelio skausmai gali kamuoti net iki metų amžiaus.

 

Pilvo pūtimas labai priklauso nuo to, ką valgo mažylio mama, nuo to, kokia mamos sveikata. Jei mamos virškinimas sutrikęs, kūdikiui pilvelį gali diegti jau pirmosiomis gyvenimo dienomis.

Maitinkite kūdikį ne pagal valandas, o atsižvelgdami į jo poreikį. Išalkęs kūdikis labai skuba pasisotinti, netaisyklingai apžiojęs spenelį, pritraukia daug oro. Jei maitinamas iš buteliuko, gali būti, kad čiulptuko skylutė per didelė. Pasirinkite tokį čiulptuką, pro kurį, apvertus buteliuką su 37°C temperatūros vandeniu, išlaša po 1 lašą per sekundę. Stebėkite, kad žindant kūdikį, visas čiulptukas būtų užpildytas skysčio. Pažindžiusios kūdikį, nepamirškite palaikyti jo stačiai, kad atsirūgtų.

 

Naujagimių, ypač mažos gimimo masės, skrandis išskiria nedaug sulčių, jų rūgštingumas mažas. Žarnyno fermentai taip pat nepakankamai veiklūs, jų nedaug. Pirmosiomis gyvenimo dienomis, o kartais net savaitėmis, mažyliui nepakanka ir pieno cukrų skaldančio fermento laktazės. Nevisiškai suskaldytai laktozei slenkant žarnynu, susikaupia dujos ir organinės rūgštys (pieno, sviesto, acto), sumažinančios turinio pH ir pritraukiančios į jo spindį vandens. Tuomet vaikelį vargina stiprūs pilvo skausmai, per atstumą girdėti žarnyno gurguliavimas, vaikutis viduriuoja rūgštaus kvapo gelsvomis, kartais putotomis išmatomis. Išmatos lyg „iššauna“. Naujagimiai būna labai neramūs – blaškosi, verkia. Praėjus 1–2 valandoms po maitinimo, simptomai silpnėja, kūdikiai nurimsta, vėl nori valgyti. Bendra naujagimių būklė nenukenčia, jie priauga svorio. Skirtingai nuo infekcinių ligų, vaikučiai nekarščiuoja, nėra skysčių netekties požymių, išmatose nėra patologinių priemaišų (gleivių, kraujo gyslelių).

Svarbu sureguliuoti kūdikio maitinimą, nemaitinti dažniau nei kas 2 valandas, negalima kūdikio permaitinti. Jokiu būdu negalima keisti natūralaus maitinimo dirbtiniu. Patartina duoti vidurių pūtimą mažinančių arbatų.

Pilvelio skausmus gali sukelti ir alergija maisto produktams. Prisiminkite, visų maisto produktų, kuriuos valgo mama, medžiagos per pieną patenka ir į vaiko organizmą. Atkreipkite dėmesį, nuo kokių maisto produktų vaikeliui pūtė pilvelį, ir ateityje jų venkite.

Maisto produktai, kurių turėtų mažiau valgyti žindanti mama

•   Šokoladas ir kiti kakavos turintys produktai
•   Kofeino turintys gėrimai
•   Pupelės
•   Žirniai
•   Kopūstai
•   Brokoliai
•   Kalafiorai
•   Kiaušiniai
•   Obuoliai
•   Švieži vaisiai ir daržovės
•   Riebūs karvės pieno produktai

 

www.reikalingaaukle.lt

(Apsilankyta 190 viso, 1 šiandien)


Similar Posts