Ko nori verkiantis kūdikis?
Verkiantis kūdikis siekia komunikuoti. Tik tokiu būdu kūdikis gali parodyti, kad jam kažko reikia, beje, tai ir labai gera dėmesio atkreipimo forma. Jei kūdikis jums pirmas, iš pradžių galite nežinoti, ko jam reikia, tik vėliau ateis supratimas. Kai kurie tėvai palieka savo kūdikius vienus, kol šie nusiramins, jei žino, kad vaikai yra pamaitinti ir pervystyti. Vis dėlto, kartais vaikas verkia dėl to, kad jaučiasi išsigandęs ir vienišas. O galbūt jam kažką skauda. Tad išsiaiškinkite priežastį, kodėl verkia jūsų vaikas:
- Ar kūdikis sausas? Gal tai ir elementarus dalykas, tačiau jauniems tėvams juk viskas nauja, lengva pamiršti ir „paprastus“ dalykus. Kūdikiai jaučiasi labai nejaukia, kai junta drėgmę, tad rėkia ir verkia, kol netampa sausi, pervystyti. Tiesa, būna ir tokių atvejų, kai kūdikiui nė motais ta drėgmė. Tokiu atveju reikia būti dar atsargesniems, nes nuo drėgmės gali atsirasti iššutimų.
- Ar kūdikis alkanas? Kūdikiai labai greitai auga, todėl dažnai ir išalksta. Tad nesistebėkite, jei vaikas pradės verkti iš alkio net po labai nedidelio, jums atrodytų, laiko tarpo.
- Gal vaikas jaučiasi suvaržytas? Kūdikis verkia ir tuomet, kai jaučiasi nepatogiai. Pavyzdžiui, jis gali pradėti verkti, jei kambaryje per šilta arba per šalta, slogus oras. Tad pastoviai vėdinkite kambarį, kuriame auga kūdikis, taip pat palaikykite optimalią temperatūrą. Jei kūdikis aprengtas pernelyg varžančiais rūbais, taip pat gali verkti. Patikrinkite, ar rūbeliai nespaudžia, neveržia, netrina jautrios odelės. Taip pat patikrinkite, ar ant odelės, kur liečiasi vystyklai, nėra nuospaudų, išbėrimų, nutrynimų, iššutimų. Labai dažnai odelė pažeidžiama būtent ten per vasarą.
- Kūdikis švarus? Kai kurie kūdikiai verkia net ir tuomet, kai yra švariai bei sausai aprengti ir nuprausti. Jiems tiesiog nepatinka kokia nors esama padėtis, bet tai sunku atspėti. Jei jau taip nutiko, stenkitės elgtis švelniai, tai vienintelis dalykas, ką galite padaryti. Kartais net švelnaus ir minkšto rankšluostuko padėjimas ant kūdikio krūtinės gali sukelti jam teigiamas emocijas, kūdikis pasijunta saugus. Pabandykite išlaikyti akių kontaktą, taip pat pasikalbėkite su kūdikiu.
- Ar kūdikis atsirūgo? Atsirūgimas kūdikiui labai svarbu po pavalgymo. Dažniausiai užtenka vien atsirūgimo, tačiau kartais reikalingas ir „nusiorinimas“. Pilvuko pūtimas gali sukelti nemalonius pojūčius, dėl ko kūdikis ir verkia.
- Gal vaikelis nesveikuoja? Dauguma kūdikių, kai jie serga, verkia kiek kitaip, nei būdami sveiki. Visuomet turėkite su savimi termometrą, kad galėtumėte fiksuoti kūno temperatūrą ir suklusti, jei bus nenormaliai per aukšta. Bėganti nosis – dar vienas ligos ženklas. Iškart susisiekite su gydytoju, jei pastebėjote, kad vaikas nenustoja verkęs ar verkia neįprastai kitaip, ne kaip visada.
- Kūdikis gali tiesiog jaustis vienišas. Kūdikiai reikalauja daug dėmesio, fizinio kontakto. Jie verkia, kai nesijaučia saugiai, ar nori, kad su juo būtų žaidžiama. Kai kurie kūdikiai reikalauja žymiai daugiau dėmesio, nei kiti. Tai gali būti labai varginantis dalykas, tad prireiks aplinkinių artimųjų pagalbos.