Klasikinės dovanų idėjos

Fantazija gali nuvesti jus prie ypatingų dovanų, tačiau nereikėtų atsisakyti klasikos. Gardus šlakelis, skaitiniai, gėlės, saldumynai, kaklaraištis – tokios atsinešamos dovanėlės nebūtinai yra pasenusios ar nuobodžios. Net klasikiniai dalykai gali atrodyti išieškoti ir patrauklūs ar net nustebinti, jei įdomiai įteikiami.

Ar galima dovanoti alkoholinius gėrimus?

… tikrai prašausite pro šalį tik tada, jei asmuo yra abstinentas, kaip tik gydosi nuo priklausomybės arba skaičiuoja kiekvieną kaloriją, nes nori numesto svorio. Kitais atvejais, kai šventės šeimininką mažai pažįstate, kai esate pakviesti į svečius ir norite nusinešti kokią smulkmeną arba kai nieko daugiau nesugalvojate – geras šlakelis pasiteisina kaip gera alternatyva. Skirkite daugiau laiko vyno pasirinkimui. Jei nesate vyno žinovai, vertėtų pasikonsultuoti su patikimu vyno pardavėju. Kad ši dovanėlė taptų asmeniška, iš anksto pasidomėkite kitu asmeniu. Tada specialistui galėsite šį tą pasakyti apie to asmens pomėgius. Ar jis daugiau mėgsta baltą, ar raudoną vyną, kokią vynuogių rūšį labiau vertina, kokia jo mėgstama vynų gamybos teritorija. Beje, yra puikių biovynų. Butelį gero vyno galite įsigyti už 40 litų – nekainuos kapitalo. Neįteikite tiesiog „nuogo” butelio, bet leiskite jį (tinkamai!) įpakuoti parduotuvėje arba padarykite tai pats. Gražu ir paprasta bus užmauti tąsią apvalią juostą (manžetą).

Kaip įpakuoti butelį

Butelio dekoravimasKalėdinis butelio dekoravimasButelio ipakavimas

Dar vienas patarimas: desertiniai vynai vėl darosi populiarūs. Kadangi jie dovanojami rečiau nei sausosios jų rūšys, tai uogų pasirinkimas gali būti ypatinga staigmena. Geras šeri arba portveinas, atitinkantys gavėjo skonį, gali būti gera alternatyva. Šampano butelis yra neblogai, tačiau dažniau nei manoma, neatitinka gavėjo skonio – ne kiekvienas asmuo mėgsta šį putojantį gėrimą, arba mėgsta tik tam tikro skonio šampaną. Teisingai pasirinksite, jei asmuo bus, pavyzdžiui, lankęsis pas jus, išmėginęs vieną kitą gėrimą ir kas nors jam patikę. Jei norite būti tikras šimtu procentų, tai, rinkdamasis dovaną, orientuokitės pagal gavėjo skonį. Ar viskis, brendis, armanjakas (aukštos kokybės prancūziškas konjakas), ar vaisių brendis, – nesvarbu, tačiau kokybė turi būti gera. Parduotuvėse ar alkoholio skyriuose rasite pripažintų gamintojų gėrimų. Ypatinga dovana, žinoma, yra geri spiritiniai gėrimai. Žinodami, kad kokybė gera, įteikiant galite papasakoti ką nors įdomaus („tai paskutinis kriaušių brendis iš mūsų kelionės Pietų Tirolyje. Ten tmes radome visai mažą, bet puikią spiritinių gėrimų gamyklą…”).

Saldūs siurprizai

Atnešti savo išrinktajai dėžutę šokoladinių saldainių į pasimatymą anksčiau buvo beveik užkariavimo repertuaro dalis. Šiandien skanumynų pasiūla labai didelė, o daugelis damų – ir vyrų – yra labai išrankūs. Saldūs dėmesio ženklai šiuo metu vėl tapo madingi. Tačiau iš pradžių įsitikinkite, ar jūsų moteriškasis ar vyriškasis adresatas iš tiesų yra „saldus”, o tada savo pasirinkimą derinkite su šiuo asmeniu. Ji ar jis daugiau mėgsta aitrų, ar kremo skonio šokoladą, su priedais, kaip apelsinas ar riešutai, ar gryną? Ar rafinuotus šokolado dirbinius, ar plonytes šokolado plyteles, kurių ypač aštrus puikus kvapas? Absoliučiai madingas vėl tamsus kartusis šokoladas su didele kakavos sudėtine dalimi iš rinktinių auginimo teritorijų. Šie saldumynai dažniausiai būna atitinkamai kilniai įpakuoti; todėl šio rinktinio skanėsto nereikia įvynioti. Tačiau jei pakuotė jums nepatinka, tai plonas šilkinis popierius čia ypač tiks, juk pagaliau brangus turinys čia turi vaidinti pagrindinį vaidmenį. Jei tikrai nežinote, ką mėgsta jūsų apdovanojamas asmuo, tai paprašykite sudaryti šokoladinių saldainių rinkinį ir kitam kartui įsidėmėkite, kokie saldainiai jam labiausiai patiko.
Naudingas patarimas. Jei reikėtų ko nors daugiau, tai šampanas ir šokoladas yra pamėgtas klasikinis duetas.

Krepšelis su saldumynais

Kas gi nesidžiaugia ypatingų skanėstų rinkiniu? Nebent žmonės, kurie nuolat kviečiami prie stalo, arba turtuoliai, kurie patys apskritai neužsiima kasdiene maisto vartojimo tema, o palieka tai savo virėjos nuožiūrai. Visiems kitiems mūsų amžininkams tinka taisyklė: su kūniškomis reikmėmis susijusi dovana visada gerai vertinama, ypač jei atsižvelgiama į asmeninius pomėgius ir skonį bei galimas alergijas ir ligas, pavyzdžiui, diabetą arba individualius nemėgstamus dalykus. Vegetarui, pavyzdžiui, tiktų krepšys, pilnas egzotiškų vaisių, itališko gyvenimo būdo mėgėjui „maisto krepšys” su Viduržemio jūros gėrybėmis. Atkreipkite dėmesį į tai, kad krepšyje būtų ilgai negendančių produktų, – juk negali smaližius per dvi dienas sudoroti viso krepšio turinio.

Gėlių dovanojimas

Visais laikais buvo svarbu gėlės ir žalumynai. Tačiau pirkdami gėles stenkitės išvengti tokių netinkamų
poelgių:
• paskubomis pasiimti bet kokią gėlių puokštę (kartais puokštės prekybos centruose visai neblogos)
• dovanoti merkiamas gėles tiems, kurie mėgsta kambarines gėles ir atvirkščiai
• nepaisyti galimos alergijos augalams
• parinkti žalumynus, netinkamus prie buto apstatymo stiliaus
Gėlės visada buvo mėgstamas dėmesio ir palankumo išraiškos ženklas, o praėjusiais šimtmečiais jos net tarnavo kaip meilės žinutės. Žydinčios gėlės ir šiandien be ypatingos progos tinka norint kitam asmeniui perduoti įvairiausias žinias: „Aš mąstau apie tave”, „Dėkoju!” , „Atsiprašau!”, „Nes tave myliu”. Floristai savo asortimente turi kartais labai mielų, tačiau ir neskoningų atvirukų su užrašais. Nesinaudokite šiomis įprastinėmis formomis, bet pasistenkite pati užrašyti trumpą tekstą ant prikabinto atviruko, kurį ir patys galite iškirpti iš kartono ar folijos. Tada jūsų gėlių dovana bus priimta taip, kaip buvo sumanyta: labai asmeniškai ir skoningai.
Tas pat pasakytina ir apie gėlių rūšis bei jų skaičių. Jei žinote, kad jūsų artimui patinka violetinės spalvos gėlės, tai jas ir pirkite, net jei pardavėja siūlys kalijas, kurios „dabar labai mėgstamos”. Jei manote, kad viena vienintelė gėlė su nedidele dekoratyvine detale bus kaip tik tai, ko reikia, norint padėkoti savo kolegei už paramą atostogų metu, tai nesileiskite įkalbama pirkti visą puokštę.

(Apsilankyta 1,794 viso, 1 šiandien)


Similar Posts