Karščiausios lieknėjimo naujienos

Vienoms dieta – gyvenimo būdas. Kitoms – būdas sulieknėti. Sužinok, kokias naujienas siūlo mokslininkai tau, kad dar labiau priartėtum prie savo svajonių figūros!

Lieknėjimas pagal nuotrauką. Jokios magijos. Efektas – 100 %

Ne paslaptis, kad antsvoris dažniausiai atsiranda dėl pomėgio valgyti pernelyg kaloringus produktus. Nyderlandų mokslininkai atrado būdą, kaip galima nuo šio įpročio atprasti.

Kaip bebūtų keista, nustatyta, kad matydamas riebius, saldžius ir kitokius kaloringus produktus žmogus staiga panūsta… valgyti sveikai. Tai įrodyta moksliškai.

Specialistai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 54 moterys. Visų pirma išsiaiškino jų valgymo pomėgius. Tada suskirstė į 2 grupes. Vienos grupės moterims parodė viliojančio šokoladinio torto su kremu nuotrauką, kitoms – nuotrauką su gėlėmis. Vėliau joms pasiūlyta paragauti arba gabalėlį torto, arba avižinį sausainį. Rezultatas nustebino. Moterys, kurios prieš tai žiūrėjo į gėles, mieliau rinkosi tortą. O tos, kurios jau pasigėrėjo tortu nuotraukoje, noriau rinkosi avižinį sausainį.

Mokslininkai priėjo išvados, kad kaloringo maisto nuotraukos visai nekelia apetito, kaip manyta anksčiau. Atvirkščiai, pasižiūrėjus į „kenksmingą“ produktą žmogui norisi pasirinkti kitą, naudingesnį.

Specialiai tau: Galbūt toks metodas ir netaps tavo dietos pagrindu, bet jei gardaus grietinėlės deserto nuotrauka ant šaldytuvo bent 5 kartus sulaikys tave nuo pagundos atverti jo dureles – tai jau šioks toks pliusas. Ir ne toks skausmingas, nei anksčiau siūlytas metodas priklijuoti prie šaldytuvo nuotrauką, kurioje tu labiausiai sau nepatinki.

Dieta su mažai angliavandenių – ne dieta

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kad populiarios mažai angliavandenių turinčios dietos, leidžiančios per rekordiškai trumpą laiką sulieknėti net keliais dydžiais, paspartina arterijų aterosklerozės vystymosi procesus. To rezultatas – išaugusi infarkto ir insulto rizika.

Pati populiariausia tarp tokių dietų – Atkinso dieta, kurios noriai laikosi daugybė žvaigždžių. Kita į ją panaši dieta – vadinamoji Kremliaus dieta, kurios pagrindas – mėsa, žuvis ir sūris vietoje miltinių patiekalų, kruopų ir konditerijos gaminių. Deja, ilgalaikis jos efektas dar mažai ištyrinėtas, bet pastarieji tyrimai lyg ir šiek tiek paaiškina situaciją.

Harvardo mokslininkai mažo kiekio angliavandenių dieta „pakankino“ laboratorines peles. Dėl mitybos pakitimų pelės sulieknėjo, tačiau jų aterosklerotinės plokštelės padidėjo 15 procentų.

Įdomiausia, kad net šio tyrimo autorius Entonis Rozencveigas perėjo prie sveikesnės mitybos, nors iki tol buvo aršus mažaangliavandenės dietos šalininkas. Mokslininkas priėjo išvados, kad tam tikrų produktų ribojimas (bet ne visiškas jų atsisakymas!) – kur kas sveikesnis sprendimas.

Specialiai tau: Deja, mokslininkai neatrado, kad bandelės lieknina. Tačiau dubenėlis pusryčių dribsnių tau bus tik į sveikatą!

Pamiršk dietas, lieknėk valgydama tai, ką mėgsti

Dėl dietos teko atsisakyti šokolado ir grietinės, nors juos labai mėgsti? Kankiniesi svečiuose, kad nė vienas patiekalas netinka tavo talijai? Tokia dieta tiesiog pasmerkta žlugti, mat laikantis subalansuoto mitybos režimo itin svarbu teigiamas emocinis nusiteikimas.

Australų mokslininkai atrado nesudėtingą ir visai malonų būdą sau labiau patikti veidrodyje. Valgyti galima viską, ko nori, bet tik ribotais kiekiais.

Ši paprasta kasdienė tiesa moksliniame kontekste buvo paskelbta Naujojoje Zelandijoje vykusioje konferencijoje. Mokslininkai joje nagrinėjo griežtų dietų neefektyvumo klausimus. Be abejo, psichika tiesiog nepajėgi ilgai išlaikyti griežtų apribojimų ir žmogus palūžta jei ne ties pirma, tai ties penkta spurga. Tai sukelia sąžinės priekaištus ir… dar didesnį stimulą persivalgyti.

Specialiai tau: Neatsisakyk malonumo. Reikia išmokti maistu mėgautis. Atsiriek mažiausią torto gabalėlį ir išmok pasimėgauti jo nuostabiu skoniu, o ne dideliu kiekiu – ir iš dietos ringo tu pasitrauksi nugalėjusi!

Bulvės išteisintos

O kiek kalbėta apie neva nepataisomą šių daržovių žalą! Deja, reabilituotos jos tik dabar – ačiū už tai progresyviems dietologams. Specialistai išsiaiškino, kad bulvės kenksmingos tik tada, kai jos keptos riebaluose. O štai garuose virtos, lauže ar folijoje keptos bulvės figūrai tikrai nepakenks.

Atlikus eksperimentą paaiškėjo, kad žmonės užvalgę bulvių 2 kartus ilgiau nejaučia alkio nei valgiusieji „geresnio“ maisto. Tai reiškia, kad virtomis bulvėmis papildžiusi savo valgiaraštį rečiau norėsi užkandžiauti, tad figūros linijos tobulės.

Netiki? Štai skaičiai! 1 porcijoje virtų bulvių (apie 200 g) tėra tik 26 kcal. O vitaminų ir mikroelementų šiame kiekyje tikrai nemažai.

Be to, bulvės – gana sotus maistas, suteikiantis daug energijos kitai veiklai, pavyzdžiui nuoširdžiai treniruotei sporto klube.

Specialiai tau: Sutik, vis dėlto šaltibarščiai su virtomis bulvėmis – sotesnis pietų patiekalas, nei vien tik šaltibarščiai. Tad nebadmiriauk ir užkąsk skaniai ir sočiai – ir tau, ir tavo dietai bus tik geriau!

Autorius: www.eli.lt

(Apsilankyta 72 viso, 1 šiandien)


Similar Posts