Kaip valyti mažyliui ausis?

Daugelis esame girdėję, kad valant savo ausis nereikia persistengti – ausys, visiškai išvalytos nuo sieros, tampa labiau pažeidžiamos infekcijos ir uždegimų. Tuo pat metu įvaizdis, žmogaus su nešvariomis ausimis, vargu ar kam nors patiks. O tuo labiau jei tai vaikas, kuris tiesiog turi dvelkti švara. Taigi, kaip dažnai reikia valyti vaikui ausis ir kokiomis priemonėmis tai geriausia daryti?

Tvirtinimas, kad geriau ausų visai nevalyti, negu valyti jas kasdien, tikrai yra ne be pagrindo. Mūsų organizmas – pati save reguliuojanti sistema. Ir visa ką jis išskiria, kažkam yra reikalinga. Tame tarpe ir nevisiškai malonios išvaizdos ausų siera, nes ji apsaugo ausis nuo uždegimų, peršalimų bei patekimo į jas skysčio. Stropiai išvalydami iš ausų sierą, mes sugriauname pačios gamtos sukurtą apsaugą. Kaip nebūtų keista, bet per didelis uolumas švarai – dažna otito (ausų uždegimas) priežastis.

Egzistuoja nuomonė, kad jeigu ausų ilgai nevalyti, tai jose susidarys ausų kamščiai. Iš tikrųjų, tokia nuomonė nėra visiškai teisinga. Būtent, siekdami išvalyti ausies angą, mes įstumiame sierą giliau į ausį, taip sudarydami galimybę atsirasti kamščiui. Valant ausis sieros liaukos yra sudirginamos, tuomet sieros gali susidaryti daugiau negu reikia. Tačiau gali susidaryti ir mažiau. Ir viena, ir kita yra blogai. Pirmu atveju, ausies kanaluose, susidaro sieros kamščiai, o antru – atsiranda nemalonus niežėjimas ir išsausėjimo pojūtis.

Kad mažylio ausys būtų švarios, pakanka jas praplauti jį maudant, o po to krapštuku, iš sterilios vatos ar marlės, išvalyti išorinį klausos kanalą. Tai yra tą sierą, kuri pati iškilo į paviršių.

Jeigu nepavyko išvengti sieros kamščių susidarymo, nedelsdami kreipkitės pas LOR specialistą. Jis atsargiai ir greitai, o svarbiausia be skausmo, kamštį pašalins. Nepavykus, dėl kažkokių aplinkybių, patekti pas gydytoją, tai daryti gali tekti patiems. Vaistinėse parsiduoda specialios ausų žvakutės ar lašai skirti ausų kamščiams valyti. Valant ausis vaikams, lašai būtų geresnis pasirinkimas. Kadangi nežinant, kaip teisingai naudotis žvakėmis, parafinas gali patekti į ausį ir jį išvalyti bus gana nelengva.

(Apsilankyta 195 viso, 1 šiandien)


Similar Posts