Kaip reaguoti į vaikų klaidas?

Kaip jūs reaguojate, kuomet jūsų vaikas klysta? Kada jis patiria nesėkmes arba jam kas nors nesigauna? Kada jis užsiverčia ant savęs lėkštę su sriuba prie stalo? Kada paslysta ir įkrenta į balą? Kada kas nors iškrenta iš rankų?

Daugelis tėvų, tokiu atveju pradeda moralizuoti, barti savo vaikus, juos ignoruoti ar net visaip vadinti: „Nevėkšla“, „Kiek galima tave mokyti normaliai elgtis?“, „Iš kur pas tave rankos dygsta?!“ ir panašiai kalba suirzę tėvai. O kam?

Vaikų nesėkmės, žinoma, liūdina tėvus. Ir iš tėvų, tokiu būdu, tiesiog išsiveržia negatyvios emocijos. Galbūt, tai ir padeda trumpam laikui, juk jausmų išlaisvinimas – tai emocinis palengvėjimas. Tačiau po to apima kaltės jausmas už tai, kad apšaukei vaiką. O gal būt ir visai neapima. Galbūt tėvai mano, kad toks jo elgesys yra teisingas, t.y. „Užsitarnavo!“.

Taip, vaikas suklydo. BET! Tėvų reakcija į vaiko klaidas ir nesėkmes jį auklėja! Todėl tėvai negali sau leisti tokios prabangos – svaidytis prakeiksmais. Tokiais atvejais, jie turi reaguoti taip, kad tai duotų rezultatą. Tokia pozicija naudinga ne tik vaikams, bet ir patiems tėvams.

Kad teisingai reaguoti į vaiko elgesį, kuris netenkina tėvų, reikia visų pirma suprasti, KODĖL vaikas elgiasi taip, o ne kitaip. Jeigu vaikas išdykauja arba kažką daro specialiai tėvams supykinti – tuomet taip, priemonės turi būti griežtos. Tačiau priemonės ir emociniai, tėčio ir mamos, proveržiai – tai du skirtingi dalykai.

Jeigu vaikas suklydo dėl neatidumo, pagalvokite, kaip galima pamokyti, kad jis būtų labiau susikoncentravęs. Galbūt vaikas negaluoja, neišsimiegojęs arba išsiblaškė dėl emocinio sutrikimo. Tokios priežastys, tėvams matomos geriau, negu kam kitam.

Vis dėl to nepamirškite, kad jūsų vaikas – žmogus, tik mažas. Todėl VISIŠKAI NEKLYSTI JIS NEGALI. Taip pat kaip ir jūs.

Kada vaikas daro kažką ne taip kaip reikia, neužsiciklinkite ties tuo. Pagal galimybes padėkite jam ištaisyti klaidos pasekmes ir neklijuokite etiketės „nevėkšla“. Gyvenimas tęsiasi ir po nesėkmių.

Tai paprastas psichologijos dėsnis. Būdami suaugusiais žmonėmis, mes, koncentruodamiesi ties mūsų nesėkmėmis, niekada nepasieksime aukštumų. Reikia ramiai pergyventi kritimus ir nesėkmes, o ne dėti ant savęs kryžiaus, savęs nekęsti ir visą laiką kaltinti. Todėl jūsų auklėjimas, šiuo klausimu – raktas į jūsų vaiko sėkmę gyvenime.

(Apsilankyta 137 viso, 1 šiandien)


Similar Posts