Kaip parinkti vietą vaikiškai lovytei

Pirmuosius, savo gyvenimo, metus vaikas miega šalia tėvų, viename kambaryje. Tačiau, jam būtina turėti ir savo lovytę. Taip vaiką visuomet galima bus matyti ir tėvams nereikės vaikščioti į kitą kambarį, vos tik vaikas pabus ar pradės verkti. Kai kurie specialistai rekomenduoja, kad lovytę reikėtų statyti taip, kad vaikelio galva būtų rytinėje arba šiaurinėje pusėje.

Mažylio lovytė turi stovėti šiltoje, sausoje ir šviesioje patalpoje. Tačiau nerekomenduojama jos statyti arti šilumos šaltinių (radiatorių, šildytuvų, krosnių), kadangi, nors ir nedidelis perkaitimas, kur kas blogiau nei nedidelis atšalimas. Šalia vaiko, taip pat netūrėtų būti alergiją keliančių daiktų. Pavyzdžiui, ant neuždarytų knygų lentynų, gali susidaryti dulkių su aktyviais mikroorganizmais. Kilimėlius taip pat geriau patraukti, nes juose susikaupia tiek dulkių, kurių visų, praktiškai neįmanoma pašalinti. O taip pat naminių augalų išskiriančių eterinius aliejus, kurie sklando ore, arba kitas, potencialiai kenksmingas, medžiagas.

Šalia lovelės neturi būti elektros lizdų ir įjungtų buitinių prietaisų, ant sienos pakabinamų daiktų, šviestuvų arba kitų daiktų, kuriuos vaikas galėtų pasiekti. Vaikui sulaukus 5 mėnesių, vertėtų patraukti visus pakabinamus, virš lovytės, žaisliukus, nes vaikas jau gali juos pasiekti ir įsikišti į burną. Nevisiškai saugūs yra minkšti žaislai ir dideli užtiesalai, besirandantys lovoje.

Nemažiau svarbu, kad kambaryje būtų natūrali šviesa ir jokie daiktai neužstotų regos lauko. Toks kambarys, netūrėtų būti ir pilnai izoliuotas nuo garso, nes įrodyta, kad vaiko miegas visiškoje tyloje, gali įtakoti nervinį ir psichologinį sutrikimą, kas gali turėti įtakos priimant garsus jam suaugus. Antra vertus, nereikia nukrypti į kitą kraštutinumą – vaiko miegas kambaryje kartu su televizorium ir radijo imtuvu – nerekomenduotinas, netgi jiems veikiant minimaliu garsu.

Lova netūrėtų būti arti grindų, kadangi tokiu atveju sunku iššluostyti dulkes. O per daug aukštai, taip pat negerai, nes į viršų kyla šilto oro srautas bei anglies dvideginio koncentracija.

(Apsilankyta 1,355 viso, 1 šiandien)


Similar Posts