Kaip motyvuoti vaiką mokytis? 4 veiksmingi patarimai

Vaikas nenoriai mokosi? Mokyklinio amžiaus vaikai dažnai stokoja motyvacijos mokytis bei siekti gerų akademinių rezultatų, nes yra blaškomi daugybės dirgiklių – nuo vaiko psichikos būklės bei ypatybių iki santykių šeimoje bei tarp klasės draugų. Tačiau aplinkiniai neturėtų nuleisti rankų, nes yra daugybė būdų, kaip vaikui galima padėti. Štai keletas praktinių patarimų, kurie padės paskatinti ir motyvuoti vaiką mokytis naujų dalykų.

vaikas mokosi

Pagyros ir kiti skatinimo būdai

Dažnai tėvai už gerą pažymį ar darbo paruošimą atsidėkoja vaikui duodami pinigų arba nupirkdami saldumynų, žaislų ar kitą norimą daiktą. Visgi, dauguma psichologų šiai idėjai yra nusiteikę priešiškai, nes tai yra tiesus kelias vaikui pradėti manipuliuoti jumis. Geriau rinktis ryšiu grįstas, nuoširdžias paskatinimo priemones: gražus žodis, pagyrimas privačiai bei kitiems girdint, apkabinimas ar kita maloni veikla drauge. Nevenkite parodyti, jog didžiuojatės savo vaiku ir pastebite jo pastangas. Net ir negavus aukšto pažymio – nebarkite ir nesmerkite, o atvirkščiai, paguoskite ir parodykite, jog vertinate vaiko pastangas.

Nesiekite tobulumo

Būtų naivu tikėtis, kad vaikas visuomet grįš namo su nauju dešimtuku pažymių knygelėj. Perfekcionizmui čia vietos griežtai nėra. Nors mokiniams reikia paskatinimo ir yra naudinga juos pastūmėti pasistengti dėl geresnio pažymio, reikia tikėtis, kad pažymiai varijuos. Ir tai yra visiškai natūrali bei netgi naudinga mokymosi proceso dalis, mat vaikas iš savo klaidų dažnai pasimoko. Tačiau keldami milžiniškus lūkesčius savo vaikams tėvai dažnai suklysta, nes gavęs žemą pažymį vaikas gali išsigąsti, kad nuvils tėvus. Tai formuoja traumuojantį santykį su mokslu, tad tėvai privalo būti sąmoningi keldami lūkesčius savo atžaloms.

Svarbus tėvų įsitraukimas

Vargu ar vaikas bus motyvuotas mokytis, jei tėvai ar kiti artimieji nebus įsitraukę į jo mokymosi rutiną. Svarbu nuolat demonstruoti, jog jums vaiko mokslai rūpi ir esate tas, kuris padės susidūrus su sunkumais. Taip vaikas jausis saugiau ir stipriai įsisąmonins mokymosi svarbą, nes tėvai yra žmonės, į kuriuos vaikas dažniausiai lygiuojasi ir kurių pavyzdžiu seka. Todėl ruoškite kartu su vaiku namų darbus, kantriai aiškinkite jam sunkiau suprantamus dalykus, domėkitės ir nuolat klauskite, ką naujo vaikas išmoko ir kaip jam sekasi. Betarpiškas bendravimas su vaiku apie jo mokslus suteiks didžiulę naudą jo mokymosi progresui bei kuriant santykį su mokslo svarba.

Ieškokite papildomos pagalbos

Kartais tėvų ir artimųjų pagalbos neužtenka, ir kad ir kaip aplinkiniai stengiasi, vaikas vis tiek mokosi nenoriai. Tačiau net ir tokiu atveju rankų nuleisti nevertėtų. Puiki išeitis – papildomo mokymosi galimybės. Dabar galima rinktis iš įvairių papildomo mokymosi alternatyvų. Viena jų – mokymasis pasitelkiant inovatyvias online platformas, kuriose gausu įvairių sričių specialistų, tokių kaip lietuvių kalbos ar chemijos korepetitorių. Visgi, net ir pasitelkus papildomą pagalbą, nepamirškite ir savo įsitraukimo svarbos – tėvų palaikymas ir empatija mokslo atžvilgiu mokyklinio amžiaus vaikams reikalinga nuolat.

(Apsilankyta 37 viso, 1 šiandien)


Similar Posts