Kaip įveikti pavydą?

Visi žmonės turi trūkumų. Kalbant apie pavydą, sunku iš karto pasakyti ar tai didelė yda. Viskas priklauso nuo jo pobūdžio – ar jis aistringas, nesuvaldomas, ar smulkus, švelnus. Svarbu, kaip jis veikia patį žmogų: neduoda jam ramybės ar daro jo meilę aistringesnę, apsaugo nuo rutinos. Bet svarbiausia, kaip jis įtakoja kitą žmogų, kuriam jis skirtas.

 Taigi, visų pirma, paklauskite savęs, kokiam pavydo tipui priklausote, tada taps aišku ką su juo daryti ir ar išvis reikia kažką daryti.

Dabar aptarsime kaip gi susidoroti su pavydu. Pateiksime keletą specialistų patarimų.

 Atrasti priežastį savyje. Fundamentalus žingsnis pavydo atsikratymo kelyje – rasti REALIĄ priežastį, dėl kurios jis atsirado jūsų širdyje. Ar jus iš tikrųjų turite pakankamai pagrindų, kad galėtumėte kaltinti žmogų išdavyste? Kaip rodo statistika, 9 iš 10 ginčų dėl pavydo neturi jokių pagrindų!

Nuostabu, kokios naivios kartais būna dailiosios lyties atstovės. Jos mano, kad jų pretenzijos ir kontrolė gali įtakoti vyro elgesį. Tačiau, kaip rodo ta pati statistika, jeigu vyras norės išduoti – jis tai padarys. Be to, nuolatinė kontrolė ir pavydas gali tik pabloginti situacija – jeigu vyras yra nuolatos kaltinamas, kodėl gi jam nepadaryti to realybėje, jeigu vis tiek tai nieko nepakeis?

Taigi, reikia gerai pagalvoti, ar jus turite pakankamą pagrindą kaltinti mylimąjį? Banalios priežastys, tokios kaip plaukas ant drabužių, užtrūkimai darbe, susirūpinimas pastaruoju laiku – vargu ar gali būti neištikimybės priežastimis. Reikia vadovautis tik šaltais faktais: ką matėte, girdėjote ar sužinojote.

 Atviras pokalbis. Atvirai pakalbėti su savo partneriu, vienas iš galimų variantų kaip susidoroti su pavydu ilgam laikui. Nekiekviena moteris pasiryš tai padaryti, taip prisipažįstant nugalėta. Pasakyti kaip iš tikrųjų jaučiasi, neturi sau vietos, eina iš proto ir pan. Tegul vyras  išblaško jūsų abejones, atirai atsakydamas į klausimus. Tačiau čia yra labai svarbu nekamantinėti jį. Galbūt toks pokalbis, kuri jus ilgai atidėliojote padės jums suartėti ir pagerinti santykius apskritai.

 Užsiimti veikla. O žinote kaip yra sakoma liaudyje? Visos sielos kančios – nuo nieko neveikimo. Mūsų senelės ir prosenelės visada buvo užsiimtos kažkokiais darbais, kartais labai sunkiais, kada gi čia buvo pavydėti? Taip ir dabar, norėdamos atsikratyti šios nemalonios ydos, kenkiančios jūsų santykiams su mylimuoju, reikia užsiimti kokia nors veikla. Nebūtinai iškart užkrauti save darbais, bet galima pradėti lankyti šokius, sporto klubą, arba kvalifikaciją keliančius kursus. Taip jūs tapsite gražesnė, sveikesnė ir savimi pasitikinanti, ir dabar ne jūs pavydėsite, o sulauksite pavydo nuo savo antrosios pusės!

 Kartu išeiti „į žmones“. O galbūt jums tiesiog trūksta jo dėmesio, nes jis labai užimtas? Tada jus galite išskirti porą valandų per savaitę kinui, teatrui, pasivaikščiojimui. Svarbu, kad jus būtumėte dviese, tada nevienam iš jūsų nereikės žiūrėti į šalį, nes busite šalia mieliausio ir geriausio žmogaus pasaulyje…ir jis, ir jūs.

(Apsilankyta 141 viso, 1 šiandien)


Similar Posts