Kaip išsirinkti vaiko vėžimėlį

Besirenkant pirkti vaiko vėžimėlį, atkreipkite dėmesį į jo gabaritus, t.y. ar jis įtilps į liftą ir jūs galėsite kilnoti jį aukštyn žemyn be jokio vargo. Vaiko patogumui, vežimėlis tūrėtų turėti: ratų spyruokles, atlošiamą nugarėlę miegui, nuimamą priekinę pertvarą, o taip pat uždangalus nuo blogo oro ar karštos saulės. Nepamirškite ir apie patogumus sau. Vaikiškų vežimėlių gamintojai mamoms siūlo ratus, kurie sukinėjasi aplink savo ašį ir kuriuos galima užfiksuoti reikiamoje padėtyje, kas padeda lengvai manevruoti. Vežimėliai turintys mažus ratus pasižymi didesniu manevringumu, o turintys didesnio diametro ratus – pravažiuojamumu. Nemažiau svarbu, kad ši „transporto priemonė“ būtų lengva ir kompaktiška.

Vaikiški vežimėliai būna įvairių tipų. Vežimėlis – lopšys – tai vienas iš labiausiai paplitusių vežimėlių tipų. Jis atrodo tarsi lovytė ant ratų. Vaikas joje gerai išsimiega, tačiau jis pakankamai sunkus ir nepatogus. Sulankstomas vežimėlis – jo svoris nuo 8 iki 9 kilogramų. Jei vežimėlis sveria mažiau, tai labiau panašu į žaisliuką (suvenyrą), o ne į rimtą transportą mažyliui. Tokių vežimėlių privalumas tame, kad jie susilanksto ir tai galima padaryti viena ranka, kaip skėtį. Tai labai patogu lipant į viešąjį transportą. Kai kurie modeliai, tokių vežimėlių, neturi atlenkiamos nugarėlės, todėl jie netinka vaikams iki šešerių mėnesių.

Jau nebėra retenybė, kad vežimėlių komplektacijoje yra skėčiais nuo saulės, krepšiai (ir ne vienas) daiktams, pastiprinti ratai ir kitokie privalumai. Pavyzdžiui, kai kurie sportiniai vežimėliai turi tris ratus, o jų rėmas pasižymi lengvumu. Turint tokį vežimėlį, kartu su vaiku galima ir pasportuoti (pabėgioti). Taip, toks vežimėlis lengvas, kompaktiškas ir manevringas, tačiau dažniausiai brangus.

Vežimėliai „visureigiai“ – tai tie, kurie turi didelius ir stiprius ratus. Jie tinka pasivaikščiojimams tiek žvyruotais keliais, tiek ir išvykoms į gamtą. Toks vežimėlis atrodo stilingai bei solidžiai, netgi tėčiai sutinka išeiti pasivaikščioti su vaiku ir tokiu vežimėliu. Tačiau svoris ir manevringumas prašosi patobulinimo.

Kuomet išsirinksite norimą, vaikiško vežimėlio, tipą, galima pradėti ieškoti kur nusipirkti. Nepirkite padėvėtų vežimėlių. Atkreipkite dėmesį į kvapus – kai kurių, iš jų, vidus atsiduoda chemija ir guma. Tuomet jie netinka. Nepirkite ir vežimėlių su pripučiamais ratais – vienas vargas … .

(Apsilankyta 382 viso, 1 šiandien)


Similar Posts