Kaip išmokti valgyti mažiau?

Dietologų teigimu, atsikratyti nereikalingų kilogramų įmanoma tik dviem būdais: mažiau valgyti, kitaip tariant su maistu gauti mažiau energijos arba jos daugiau išeikvoti, t.y. kuo daugiau judėti. Šie du principai gali būti skaidomi į daugybę įvairiausių svorio mažinimo variantų.

Neretai žmonės „atranda“ vis naujų, labai savitų ir kartais net neįtikėtinų būdų, kaip atsikratyti antsvorio. Tikslui pasiekti naudojamos priemonės kartais gali atrodyti nerealios, tačiau kai kuriems jos vis dėl to tampa tarsi išsigelbėjimu ir yra labai veiksmingos. Visa paslaptis – saviti organizmo poreikiai: tai, kas tinka vienam, nebūtinai turi tikti kitam, o kartais gali palikti net nepataisomų padarinių.

Nusprendei lieknėti – nebūk alkanas

Dietologai vieningai teigia, jog žmogus, net ir mesdamas svorį neturi jausti alkio. Dėl šios priežasties vis daugiau ir daugiau dėmesio yra skiriama individualioms dietoms, kurias sudarant atsižvelgiama į paciento pomėgius bei mitybos įpročius. Nei vienų nei kitų radikaliai keisti nepatartina, nes paprastai tai nėra veiksminga, o jei ir pasiekiama kokių rezultatų – dažniausiai labai trumpam. Specialistai teigia, kad jei žmogus jausdamas alkį nevalgo, sutrinka svorio reguliavimo mechanizmai, keičiasi medžiagų apykaita, tai gali sukelti valgymo priepuolių.

Dažniau, bet po truputį

Anot dietologų, priaugti nereikalingų kilogramų labiausiai rizikuoja žmonės, kurie valgo gerai nesukramtydami maisto, paskubomis, būdami labai išalkę ir valgydami tik 1-2 kartus per dieną. Greitai suvalgytas maistas nepasotina. Skrandis tokį maistą prasčiau virškina, jį blogiau pasisavina organizmas. Toks valgymas viena pagrindinių svorio augimo bei persivalgymo priežasčių.

Valgyti patartina lėtai, nežiūrint televizoriaus, nekalbant, neskaitant knygų ar žurnalų, geriausia prie pietų stalo. Valgymo metu reikia galvoti apie maistą ir jo teikiamą malonumą. Produktus geriau padalinti į 4-5 mažesnes porcijas nei į 2-3 didesnes – taip daug paprasčiau apsisaugoti nuo persivalgymo.

Sėklų, javų ir sėlenų mišinys

Kai kuriuose vaistinėse ar sveiko maisto parduotuvėlėse galima rasti lieknėjimui skirtų mišinių, kurių pagrindą sudaro moliūgų, saulėgrąžų ir kitokios sėklos, riešutai, kviečių sėlenos ir gemalai bei javų dribsniai. Mišinio autorė, pati išbandžiusi šį mišinį neteko 80 kilogramų svorio, jautėsi energinga ir žvali.

Tokiame mišinyje gausu riebalų (riešutai, sėklos), tačiau jis suteikia sotumo jausmą. Skrandyje išbrinkusios sėlenos numalšina alkį, todėl nesinori daug valgyti ir pamažu ima kristi svoris. Šiame mišinyje yra daug skaidulų, todėl jis puikiai valo žarnyną, gali padėti sureguliuoti tuštinimąsi, virškinimą, papildyti organizmą reikiamais vitaminais.
Panašų mišinį galima pasigaminti ir namuose. Kviečių sėlenas galima maišyti su aižų, kviečių, ryžių dribsniais, išbrinkinti ir valgyti prieš pietus ir vakarienę. Panašų poveikį turi ir daugelis sotumo suteikiančių maisto papildų.

Geras nusiteikimas

Lieknėjimo pagrindas – motyvacija. Jei žmogus nėra tvirtai apsisprendęs keisti savo įpročių – jam nepadės niekas. Pastebima, jog tie, kurie užsiima joga pamažu ima atsisakyti mėsos ir tampa vegetarais. Jie nesunkiai atsisako alkoholio, tabako, nors anksčiau tokių tikslų sau nekėlė. Viso to priežastis – patiriamas kitoks komfortas. Motyvacija siekiant tikslo tampa svarbesnė už kelyje pasitaikančias kliūtis ir padeda jas įveikti. Panašiai žmonėms nutinka lieknėjimo procese: ima patikti mažiau valgyti, jaučia komfortą būdami „lengvesni“. Tereikia labai norėti ir eiti užsibrėžto tikslo link.

(Apsilankyta 159 viso, 1 šiandien)


Similar Posts