Kaip gydyti slogą vaikui?
Slogą reikia pradėti gydyti pasirodžius pirmiesiems ligos simptomams.
Naujagimio slogos gydymas. Svarbiausia du, tris kartus per dieną praplauti vaikučiui nosytę. Įlašinkite jūros vandens, pavyzdžiui „Sterimar“, „Humer“, kelias minutes palaukite ir specialiu siurbtuku išsiurbkite išskyras. Guminių kriaušyčių geriau nenaudoti, nes jos gerai gleivių neišsiurbia – tik pažeidžia jautrią panosės odelę.
Aliejinių lašų naujagimiams lašinti negalima. Tačiau tinka lašiukai „Vibrocil“, gerinantys kvėpavimą per nosį ir sumažinantys išskyrų iš nosies kiekį.
Kad naujagimis būtų ramesnis, galima vartoti iš natūralių medžiagų pagamintas žvakutes „Viburcol“.
Kartais mamos įlašina savo pieno, tačiau nereikėtų jo padauginti. Užtenka poros lašelių, nes per daug prilašinus, pienas pridžiūva ir nosytė dar labiau užsikiša. Naujagimiui pradėjus sloguoti, būtinai pasitarkite su gydytoju, nes gali reikėti stipresnio gydymo – lašiukų, sutraukiančių nosies gleivinę.
Susirgus sloga vaikui labai svarbu nenutraukti maitinimo krūtimi. Nors vaikučiui ir sunku žįsti, bet su motinos pienu jis gauna, su virusu kovojančių antikūnių. Sloguojantį kūdikį žindykite priglaudusi prie krūtinės vertikaliai arba sėdėdama, kad galva ir krūtinė būtų kiek įmanoma aukščiau, taip sekretas lengviau nuteka į nosiaryklę.
Jei naujagimis pienelį geria iš buteliuko, jį taip pat maitinkite ant rankų. Įprastai kūdikiams pagalvėlės nereikia, tačiau sloguojančiam ją vis dėlto padėkite, kad gleivės netekėtų į nosiaryklę.
Daugiau patarimų, ką daryti mamai, jei vaikas susirgo sloga rasite straipsnyje – Sloga vaikams.