Kada vaiką galima palikti vieną namuose?

Be jokios abejonės, bet kuri mama nori būti užtikrinta, kad jos vaikas yra visiškai saugus. O šimtą procentinis užtikrintumas gali būti tik tuomet, kai esate šalia. Tačiau juk būna atvejų, kai reikia 5 minutėms užbėgti į parduotuvę, ar valandai kitai nuvykti vizito pas gydytoją. Galų gale ar maža reikalų …? Jūsų sprendimas suteikti vaikui tam tikrą laisvę namuose, turi būti paremtas ne tik atsižvelgiant į vaiko amžių, bet ir į jo savarankiškumą. T.y., kiek jūs galite juo pasitikėti. Kai kurie vaikai net 11 metų amžiaus negali pasilikti be priežiūros, o kai kurie dar būdami 7 – ių yra pilnai pasiruošę atlikti „vyresniojo vaidmenį“ namuose.

Pradėkite nuo trumpų, 10 – 15 minučių, išėjimų, tarkime pas kaimynę. Žinoma, apie tai iš anksto praneškite vaikui ir būtinai apgalvokite, kuo jis bus užsiėmęs tą laiko tarpą. Juk sunkiausia, šioje situacijoje, vaikui – tai atrasti kuo užsiimti.

Tam, kad jūs būtumėte rami, o svarbiausia, kuo jūs absoliučiai turite būti įsitikinusi, kad vaikas žinos kaip veikti ir kur kreiptis, jeigu kas atsitiks. Be to, jis turi aiškiai žinoti kas bus, jeigu jis ką nors uždegs ar įjungs ir kokios bus to pasekmės. Įsitikinkite, kad jis galės pasinaudoti telefonu bei sugebės prisiminti tėvų ir gelbėjimo tarnybų numerius. Palikite jam atmintinę su telefonų numeriais tų žmonių, kurie galėtų jam pagelbėti, jeigu kartais jūs neatsilieptumėte į skambutį. Tai gali būti jūsų tėvai, kaimynai, draugai ir t.t..

Jums taip pat reikėtų aptarti ypatingas taisykles, liečiančias laukines duris. T.y., kad jos turi būti užrakintos ir ką reikia atsakyti jeigu koks nepažįstamas paskambins (taip pat ir telefonu), kol jūsų nebus namie. Užakcentuokite, kad vaikas niekam nesakytų, jog namuose yra vienas. Pasistenkite dažnai neskambinti su klausimais: „Kaip tau sekasi?“, „Kuo užsiimi?“, nes per didelis jūsų susirūpinimas gali persiduoti vaikui.

Išmokykite vaiką elementarių, pirmosios pagalbos, veiksmų. Tarkim, kaip savarankiškai pasinaudoti jodu ar dezinfekuojančiomis priemonėmis, jeigu kartais įsidrėkstų ar pasidarytų kažką panašaus. Tačiau vaistus ir kitus pavojingus, jūsų nuomone, daiktus, geriau laikyti sunkiai pasiekiamoje vietoje.

Jeigu pirmieji eksperimentai pavyko ir jūs galite išeiti ilgesniam laikui, pasirūpinkite, kad vaikas būtų pavalgęs. Tai jis turi padaryti ne tik be didelio vargo, bet ir nesukeldamas pavojaus tiek sau, tiek ir aplinkiniams. Todėl uždrauskite vaikui naudotis virykle, kol jūsų nebus, o geriausia užsukite dujas ar atjunkite (jei elektrinė).

Visada praneškite, už kiek laiko grįšite, ir stenkitės laikytis savo pažado. O jeigu atsitiktų kas nenumatyto, visuomet perspėkite savo mažąjį „namų prižiūrėtoją“, kad užsilaikote.

(Apsilankyta 135 viso, 1 šiandien)


Similar Posts