Kad namai būtų laimingi

     Kaip sako ir lietuvių liaudies patarlė: „Namai – pragarai, be namų negerai“. Tad ką daryti, kad tie namai nevirstų ”pragarais“? Juk tai turėtų būti užuovėja, buveinė, į kurią grįžtame po sunkių dienos darbų. Bet jei namuose dar krebžda ūgtelėję ar ne visai vaikučiai, išlaikyti namuose ramybę gali būti sudėtinga. Tam prireiks visos šeimos pastangų: ir mamytės, ir tėvelio, ir vaikučių. Kad palengvintumėte savo gyvenimą, turite sukviesti šeimos susirinkimą ir, padedant vaikams, gal kiek pagudraujant, įvesti šeimoje taisykles, mat labai svarbu ne tik fizinė šeimos narių sveikata, bet ir psichinė. Štai keletas patarimų:

  • Jeigu jau nusprendėte imtis šio plano, pirmiausia namuose įveskite taisyklę, jog kiekvienas bus atsakingas už savo veiksmus, tai yra kiekvienas, net mažiausias, savo pareigas atliks laiku.
  • Turite įtikinti mažuosius, kad, jei jie patys negali išspręsti savų problemų, privalo pasakyti mamytei ar tėtukui, o ne peštis ir pyktis. Taip sumažinsite konfliktus tarp šeimos mažųjų ir namai bus ramesni.
  • Visas iškilusias problemas spręskite šeimos susirinkime. Nebūtina jo planuoti iš anksto. Užtenka įkarščio metu sušukti „Skelbiu šeimos susirinkimą!“ ir visi privalo tuojau apsiraminti ir pradėti spręsti iškilusias problemas, į kurias jautriai turi reaguoti kiekvienas šeimos narys.
  • Būna situacijų, kai vis dėlto nepavyksta visiems sutarti norimu klausimu. Dėl to reikia derinti, ieškoti išeičių, kad kiekvienas būtų patenkintas. Tokiu atveju kažkas turi nusileisti, kitą kartą nusileis kitas.
  • Jei vis dėlto nepavyksta susitarti, gera išeitis – balsavimas. Net ir nesutikusieji privalės paklusti „daugumos nuomonei“.

     Visoms idėjoms įgyvendinti tikrai neužteks vienos dienos, tam prireiks nemažai laiko. Bet, sėkmingai viską įvykužius, jūsų laukia didžiuliai apdovanojimai: laimingesni namai; kiekvienas jaus, kad yra labai svarbus ir naudingas šeimos narys; kiekvienas jausis saugus; visi dirbs drauge ir gerins šeimos santykius; visi rūpinsis vienas kitu; kiekvieno poreikiai ir nuomonė bus išklausyta šeimos susirinkime; išmoksite, kaip dirbti komandoje (juk šeimoje be komandinio darbo neįmanoma žengti nė žingsnio); įgysite svarbių bendravimo įgūdžių, kuriuos galėsite naudoti visą savo gyvenimą ir gerai sutarti su aplinkiniais; jūs sužinosite daug daugiau dalykų apie savo šeimos narius, lengviau suprasite vieni kitus. Vis dėlto, net ir kruopščiai taikant įvairias idėjas, retkarčiais jūs erzinsite vienas kitą, nuo to pabėgti neįmanoma, nes žmonės yra žmonės. Mes galime pasirinkti savo draugus, bet niekada nepasirinksime giminaičių. Bet tai nėra blogai, juk giminaičiai, šeima – tai žmonės, kurie visą laiką bus šalia ir galės padėti. Reikia mokytis priimti vienas kito trūkumas bei skirtybes, išmokti didžiuotis ir džiaugtis vienas kito sėkme, o ne pavydėti, ir būti vieniems su kitais ir tuomet, kai liūdna, ir tuomet, kai linksma. Viena maža mergaitė parašė eilėraštuką apie šeimą, daug ko galima iš jo pasimokyti:

 

 

Šeima

 Šeima yra mama ir tėtis.

Šeima yra brolis ir sesuo.

Šeima yra močiutė ir senelis.

Šeima yra dėdė ir teta.

Šeima yra mylėjimas ir rūpestis.

Šeima yra vienas kito prižiūrėjimas.

Šeima yra apsikabinimai ir bučiniai.

Šeima yra būti ten, kai gyvenimas yra nemielas.

Šeima yra… šeima!

(Apsilankyta 157 viso, 1 šiandien)


Similar Posts