Ką vaikų vardai pasako apie jų tėvus?

Vardai, kuriuos tėvai nusprendžia duoti savo vaikams, kitą kartą pasako apie juos daug daugiau, nei bet kokie filmai, knygos ar maitinimosi įpročiai. Naujausi statistiniai tyrimai rodo, kad per paskutinius 20 metų, vaikų vardai tapo kur kas įvairesni ir žymiai ryškiau atspindi mamų bei tėčių skonius.

Kaip teigia Laura Wattenberg (JAV), populiarios knygos „Vaiko vardas Vedlys“ autorė, 1950 – iais metais, beveik pusė, visų gimusių vaikų JAV, buvo pavadinti vienu iš 75 vardų. Tuo tarpu šiandien, šis skaičius išaugo iki 450. Tačiau ši tendencija susijusi, visų pirmiausia, su gyvenimo pokyčiais visuomenėje.

Laura Wattenberg pasinaudojo sąvoką „Shannon entropija“, kad nustatyti, kiek daug informacijos talpina savyje tam tikras vardas. Jos nuomone, šiandien sutikus vaiką vardu Meri (Marija), jūs galite kur kas daugiau sužinoti apie jos tėvus, nei, sakykime, prieš penkiasdešimt metų. „Žmonės siekia išsiskirti, išreikšti save per savo vaiko vardą“, – pažymi ji. – Jie siekia atrasti unikalų vardą, kuris, tuo pat metu, neatrodytų labais keistas. Tokiu būdu, mes turime tūkstančius variacijų vieno ir to paties vardo: Kenas, Benas, Beta, Beatričė ir t.t.“.

(Apsilankyta 176 viso, 1 šiandien)


Similar Posts