Ką reikia žinoti tėvams auginantiems dukrą

Vaiko gyvenime abu tėvai yra labai svarbūs. Priešingos lyties vienas iš tėvų automatiškai tampa visų kitų tos lyties esančių žmonių pavyzdžiu, savo vaikui. Ir tokiu būdu formuoja jo pasąmonėje nuomonę apie juos. O tos pačios lyties – tampa elgesio normos pavyzdžiu.

Tai ko gi mama būtinai turi išmokyti savo dukterį?

Tai, kas bus pasakyta žemiau – toli gražu ne viskas, apie ką mamai reikėtų pasirūpinti. Prisiminkite save, kame jūsų mama negalėjo jums padėti ir kame jums pačiai buvo sunku susitvarkyti? Štai tame ir palaikykite savo dukrą. O mes tik priminsime esminius dalykus.

HIGIENA. Tai reikalinga tiek berniukams, tiek mergaitėms. Tačiau mergaitės, augdamos, susiduria su įvairių rūšių organizmo vystimosi pasireiškimais ir jo pokyčiais. Todėl joms svarbu mokėti save prižiūrėti. Įpratinkite savo mergaitę reguliariai lankytis pas gydytoją, rūpintis savo sveikata, svoriu, dantų būklę.

Be to, mamai ir pačiai reikia prižiūrėti dukters svorį, jos išorę, odos ir plaukų būklę. Visą tai jūs turite prižiūrėti ir to mokyti savo mergaitę. Kuomet paauglystėje atsiranda spuogai ar kitos problemos susijusios su liaukų vystimusi, būtent mama, turi pirmoji atkreipti į tai dėmesį ir imtis priemonių. Priešingu atveju mergaitė ieškos sprendimo būdų pati arba pas drauges. O gal ir visai ignoruos. Mamai būtinai reikia išreikšti susidomėjimą tais dalykais.

TEISINGA MITYBA IR REŽIMAS. Šitie įgūdžiai neišugdomi per tėvų žodžius, bet tik asmeniniu pavyzdžiu. Eikite laiku miegoti patys ir stebėkite savo maitinimą. Tuomet jūsų šeimoje bus tvarka, šaldytuve – teisingi produktai, o vaikų galvose – teisingos nuostatos. Visavertis miegas ir sveikas maitinimas – tai aspektai, kurie yra vieni iš svarbiausių rūpinantis savo sveikata.

AŠ GRAŽI. Mergaitėms tai svarbu žinoti nuo pat mažumės. Nėra būtina joms tai nuolat girdėti, tačiau joms būtina tai žinoti ir nei trupučio tuo neabejoti. Mergaitėms, merginoms ir moterims šis kriterijus sudaro didelę dalį pasitikėjimo savimi ir savęs vertinimo apskritai. Savimi pasitikinčios merginos niekuomet neužkibs ant „pigių komplimentų kabliuko“. Jos ir taip žino, ko jos vertos. Įdiekite tai savo mergaitei, kad ji neieškotų pripažinimo kur nors kitur, bet eitų su juo per gyvenimą.

Mergaitės, kurių tėvai leidžia suprasti, kad jos gražios, nenusidažys plaukų penktoje klasėje ir nesirengs iššaukiančiai. Tai daroma tik tam, kad pritraukti dėmesį, o teisingiau jo nebuvimą. Kalbėkite dukrai „Tu tokia graži!“. Niekuomet nebarkite dukters už asmeninę priežiūrą ir už dažnus pasistovėjimus prie veidrodžio. Mergaitė turi prižiūrėti save visada ir tai prasideda nuo vaikystės.

SPORTAS. Tai reikalinga visiems. Tačiau mergaitės šeimose, šiuo klausimu, dažnai skriaudžiamos. Tegul mergaitė vaikšto į kokį nors sportinį klubą ar kitus sportinius užsiėmimus, o bendri šeimos sportiniai renginiai te nebus retenybė. Mergaitė turi būti gabi laisvai judėti ir gerai jaustis.

OPTIMIZMAS. Manysite nesvarbu? O! Dar kaip! Prisiminkite, kaip atrodo nusiminusios ir susiraukusios moterys, supykusios ant viso pasaulio! Šaknys to taip pat randasi vaikystėje. Todėl tegul džiaugsmo jūs niekada nepritrūksite. Leiskite jai džiaugtis viskuo, kas tik jai kelia džiaugsmą. Nesureikšminkite mažų nesėkmių, būkite atlaidesnė. Dukra bus panaši į jus, juk iš mamos ji mokosi elgesio nestandartinėse situacijose.

Prisiminkite, jūsų dukra visų pirma pasirinks ne jūsų žodžius, o jūsų elgesį ir gyvenimo būdą. Būkite pati tokia, kokią norite matyti savo dukrą ir kokia norės tapti jūsų mergaitė.

(Apsilankyta 154 viso, 1 šiandien)


Similar Posts