Jeigu vaikas verkia

Kaip dažnai verkia jūsų vaikas? Ar visuomet verkimas yra tik paprasčiausias eilinis kaprizas? Kaip ilgai galima nereaguoti į vaiko verkimą? Apsvarstykime šiuos klausimus.

Egzistuoja keletas priežasčių, kodėl vaikas verkia: jaučia fizinį skausmą, baimę, nepasitenkinimą, na, ir žinoma atmetimo jausmą ir pan.. Kaip taisyklė, mes – tėvai, ne visada iškart reaguojame į vaiko verksmą, kadangi priimame tai kaip eilinį verkšlenimą. Neišsiaiškinęs priežasties, mama ar tėtis griebiasi fizinių auklėjimo metodų, tokių kaip:

  • balso pakėlimas;
  • bausmė rykšte;
  • išvedimas į kitą kambarį ir pan..

Tačiau, jeigu jūs pastebėjote, kad tai nesuveikė ir vaikas verkia toliau, ir net dar intensyviau, o verksmas tęsiasi 15 – 30 min., tuomet iškyla klausimas: „Ką daryti?“ Atsakymas paprastas:

1) pasistenkite išsiaiškinti, dėl ko nerimauja jūsų vaikas;

2) jeigu jūs nubaudėte vaiką už jo nusižengimą, o jis supyko ir verkia, tuomet prieikite ir paaiškinkite, už ką jis buvo nubaustas.

Ir svarbiausia, kokia bebūtų verkimo priežastis, jos ignoruoti negalima! Atsiminkite šią „auksinę taisyklę“. Nenoras išsiaiškinti priežasties ir agresija, vaiko atžvilgiu, gali iššaukti skaudžias pasekmes. Nes vienišumo, atmetimo jausmą vaikas ir taip sunkiai išgyvena, o verkiantis mažylis dar labiau pažeidžiamas. Todėl su laiku tai gali peraugti į padažnėjusią ir užsitęsusią isteriją, o susikaupusios negatyvios emocijos „išsilieti“ į gilią nervozę (nuo kurios mažylio nervinė sistema veikia alinančiai).

Susiklosčius tokiai situacijai, netgi mažiausias draudimas ar grubus žodis, gali išprovokuoti neadekvačią (nervinę) reakciją. Todėl, jokiu būdu nelikite abejingi vaiko verksmui ir neauklėkite remdamiesi principu „paverks, paverks ir nustos“.

(Apsilankyta 398 viso, 1 šiandien)


Similar Posts