Jaunimo stilius

Jaunimas mėgsta visokią mada, stilių. Vieni mėgsta išsiskirti iš kitų, kiti atvirkščiai, rengtis kaip ir kiti. Kiekvienas pasirenka kas jam patinka, kas patogu. Norintys atrodyti išskirtiniais ieško to kas neįprasta, kažko naujo. Teiraujasi pas kirpėjus, siuvėjus, stilistus, kad juos paverstų išskirtiniais. Tie kurie turi meno gyslelių, sugebėjimų ir fantazijos, mezga, veria, gamina karolius, neria sages su karoliukais, apyrankes. Vieniems svarbu ką mano kiti, mėgsta nešvankius užrašus o kitiems ne, jiems tokie užrašai kelia pasišlykštėjimą.Bet juk kiekvienas turi savo skonį ir tai svarbiausia.

Mados genijumi vadinamo dizainerio Giorgio Armani prisilietimas jaučiamas kiekviename drabužyje – tai klasika ir stilingumas, jėga ir jausmingumas. Jis drąsiai varijuoja audinius ir kuria netikėtinus jų derinius sukurdamas nevaržančius drabužius – tarp silueto ir komforto išlaikydamas tobulą pusiausvyrą. 2007 – 2008 rudens – žiemos kolekcijoje vyrauja seksualus minimalizmas, kurio linijas pabrėžiantys drabužiai ir ,,Armani“ mados namams būdingas modernumo ir klasikos derinys.
Romantika – gana plati sąvoka, galinti turėti daugybę prasmių. Romantinis rūbų stilius – taip pat. Jis madingas visada, bet… romantika romantikai nelygu.

Seniai visų moterų žinoma tiesa – juoda spalva turi stebuklingų galių paslėpti figūros trūkumus. Ir ne tik. Šios spalvos drabužiai atrodo elegantiškai ir yra praktiški. Be to, stiliaus vadovai taip pat pataria savo garderobą pradėti formuoti nuo juodos spalvos puikiai pasiūto švarko, pieštuko formos sijono ir klasikinių kelnių

Ryškus makiažas ir juodi drabužiai tiks tik vakarui, nes juodos spalvos fone itin išryškėja makiažo spalvos. Tačiau jei nenorite lemtingos moters įvaizdžio, net ir vakare venkite kraujo raudonumo lūpų. Kiekvienai dienai puikiai tiks neutralus makiažas. Jei turite porceliano baltumo odą, nepamirškite skaistalų. Kitaip atrodysite pernelyg blyškiai.

Viršutinė linija:

Škotiškas šokis. Spalvotų langelių motyvas – kieto charakterio kodas.
Klasikinės įdėjos. Su puspalčiu net nykiausią dieną atrodysi stilingiausia.
Platūs užmojai. Platus švarkas tiks lyrikėms ir tikroms patrakėlėms.
Paslapties dulksna. Miglos raštai kitus hipnotizuoja, o tave verčia pasitempti.
Baltas naivumas. Balti drabužiai – laimingo žmogaus ženklas.
Šerkšno atšvaitai. Sidabriniai atšvaitai neleidžia pasiklysti tamsoje.
Paaukštintas juosmuo. Profesionalų teigimu, jo viršutinė riba gali sutapti su krūtinės linija. Toks modelis labiausiai tinka normaliam sudėjimui: pagaliau triumfuoja ne tik liaunos kaip smilgos!
Plačios ilgos kelnės. Pakanka kelias dienas tokias padėvėti, kad suprastum, kokios nepaprastai jos patogios. Ir puošnios – tiks ir dieną, ir vakare.
Ryškūs aksesuarai. Visiškai kategoriška nuomonė, šį sezoną turi rengtis tik juodai arba baltai. Arba kurti juodos ir baltos kontrastus. Tačiau baziniai aksesuarai turi būti ryškiai raudoni!
Odinis švarkas. Skirtingi rudos atspalviai – elegancijos užtaisas.
Klasikiniai bridžai. Margos detalės suteiks kostiumui ekstravagantiškumo.
Siauras sijonas. Paryškinta talija – žavus silueto akcentas.

Krintančių lapų sėkmė:

Prinokę obuoliai. Raudonos, juodos ir baltos kontrastai, bei įvairių dydžių taškučių motyvai veikia tarsi vitaminai: teikia energijos ir skaidrina nuotaiką.
Ūkanoti toliai. Klasikinė žemės spalvos ruda ir jos atspalvių mirgėjimas langelių raštuose teikia elegancijos. Net jei drabužis nė nekvepia klasika.
Sidabrinės rasos. Akinamas žvilgesys nuo galvos iki kojų padeda aplenkti laiką. It žvaigždė šviesdama iš toli sužavi greičiau, nei spėji pamanyti, kad to ir geidi.
Sodri žaluma. Ryškūs žali tonai – galimybė pristabdyti į rudenį lenkiantį traukinį. Pakšteli paskutinįkart vasarai į skruostą.

Šaltojo sezono liepsnos:

Vos metus akį į tai, žvilgsnis užsidega. Puošiasi, žavisi ir renkasi liepsningus komplimentus.

1. Blizgios rankinės. Jos traukia dėmesį tarsi magnetas. Pirmiausia žvilgsniai pagauna blizgesį ir tampa smalsu: o kas gi toji, kuri taip blizga?
2. Kailio aksesuarai. Pūkuota rankinė, apykaklė, mova… Jauku ir drabužių ansambliui suteikia išraiškingesnį siluetą.
3. Pusbrangiai akmenys. Ypač įsodinti sidabrą, puošti perlais ar perlamutrų. Puošia jais kaklą, riešus ar ausis. Tik nepamiršk – gražiausiai jie atrodo derinami su vienspalviais drabužiais.
4. Laukinės gamtos raštai. Regis, jie niekada neišeis iš mados. Tik dabar rinkis nenatūralius, o achromatinius jų derinius.
5. Atlaso palaidinės. Šviesoje jos spindi, ir kūnasatrodo tarsi įvyniotas į saldainio popieriuką. Pikantiška ir stilinga.

Marškinėliai:

Be marškinėlių kaip ir be džinsų, turbūt, neįsivaizduojate savo aprangos. Marškinėlių įvairovė dabar itin didelė: vienspalviai, išpuošti piešinėliais, nuotraukomis, šūkiais ar emblemomis. O neradęs patinkančių parduotuvėje, gali pasitelkti fantaziją ir pats susikurti vienetinį ,,meno kūrinį”, kuriuo stebinsi praeivius. Marškinėliai su maištingais arba tiesiog juokingais šūkiais – šių matų mados topas.

Gatvės burtininkė:

Pilka kasdienybė tarp pilkų miesto mūrų. Nuobodu! Suteik gatvei spalvų, niūriai dienai – žaismingumo, įskelk praeivių akyse smalsaus susižavėjimo kibirkštį. Tai nesunku – reikia tik daiktų, kurie padrąsintų plaukti prieš srovę.

Puspaltis ekstravertas. Vienspalvis, tačiau šviečiantis iš toli: raudonas, violetinis, geltonas,- puiki alternatyva kiek pabodusiam klasikiniam juodam ar rusvam puspalčiui.
Atviros kojos. Demonstruok jas, kiek tik gali. Ir kiekvieną šiltesnę dieną šok į batelius – dar ne laikas juos įkalinti spintoje.
Šilta suknelė. Rudenį ji megzta pati patogiausia. Derink prie timpų su aukštakulniais. Tiks ir kasdieną, ir nekasdiene proga.
Draugiškas švarkas. Jis ir šildys ir neslėps suknelės ar sijono – priešingai nei ilgas paltas.
Nėriniai iš vasaros. Kas sakė, kad rudenį nedera gipiūro suknelė? Užsimesk ant jos didelį šiltą nertinį – ir pirmyn. Beje, formų ir faktūrų kontrastas – šio sezono mados viršūnė!
Odos užuominos. Nereikia nieko įmantraus. Plonytės odos drabužis visada puošia ir kiekvienam įvaizdžiui teikia seksualumo.

Stiliai:

Raiveriai
Išvaizda. Ryškios, akį rėžiančios spalvos – be jų reiveriui drabužis nėra patrauklus. Plius sintetiniai audiniai, plastikiniai saulės akiniai ir į plastikinius panašūs aksesuarai. Plaukai dažomi ryškiomis nenatūraliomis spalvomis. Reiveris nebeįsivaizduojamas be auskaro liežuvyje ar kitoje neįprastoje kūno vietoje.

Hiphoperiai
Išvaizda. Platūs, ne itin spalvingi drabužiai, beisbolo žaidėjų striukė, patogi avalynė, kepuraitė plačiu lygiu snapu (tik jokiu būdu ne beisbolininkų!), skarelės, blizgančios grandinėlės ir pakabučiai – toks savimi patenkinto hiphoperio portretas.

Banglai
Išvaizda. Platūs drabužiai, kartais – akivaizdžiai keliais dydžiais didesni nei reikėtų. Apskritai apranga dažnai priklauso nuo to, ką banglas tuo metu veikia, tačiau jam visada svarbiausia jaustis patogiai, kad drabužiai nevaržytų judesių. Avalynė taip pat turi būti patogi, dažniausiai – sportinė. Plaukai – vidutinio ilgio, tokie, kad kur nors neužkibtų atliekant triukus.

Gotai
Išvaizda. Trumpai apibūdinti gotų aprangą sunku, nes galėtume vardinti viską, kas tiktų makabriško spektaklio aktoriams. Čia ir korsetai, ir viduramžių arba roko apdarai, ir raganų skarmalai, ir odiniai fetišai, ir bet kokie juodi drabužiai, pagražinti kruvinomis aplikacijomis ar ornamentais. Galbūt visiems gotams būdingas vienas bruožas: segėti kuo daugiau auskarų.

Forsai ir fifos
Išvaizda. Vaikinai dažniausiai rengiasi paprastai, kartais kopijuoja skustagalvių, hiphoperių ar banglų aprangą, bet mieliausiai jiems – treningai. Plaukus kerpa trumpai arba skutasi plikai. Kartais maukšlinasi beisbolo kepuraitę, mėgsta masyvius auksinius papuošalus: grandinėles, žiedus, apyrankes. Merginų išskirtinis bruožas – blizgučiai. Fifos jais apsikarsto it šarkos. Nevengia balinti plaukų, segėti trumpų sijonų, dėvėti treningų.

Metalistai
Išvaizda. Ilgi plaukai, juodi drabužiai, pragaro simboliai ir mirties ženklai – atpažinti metalistą nesunku. Dauguma baikerių yra metalistai, todėl jiems nesvetimi sunkūs odiniai drabužiai. Mėgsta metalinius aksesuarus: grandines, apyrankes, žiedus, pakabučius.

Kur sudėti savo gyvenimą? Rankinėje.

spalva – ne vienintelis kriterijus renkantis rankinę. Kad negriežtum iš apmaudo dantimis įsigijusi…šlamštą, įsidėmėk šiuos patarimus.
Pirmiausia apžvelk rankinę: ar iškart aiškiai matyti, jog ji gerai pasiūta, visos siūlės tvirtos? Nesitikėk patvarumo, jei jos detalės tik klijuotos.
Atidžiai apžiūrėk ne tik rankinės išorę, bet ir vidų. Atkreipk dėmesį, iš ko pasiūtas pamušalas: jei sukirptas iš plonyčio, ko ne permatomo audinio, ko gero, jau po kelių savaičių teks jį lopyti.
Būtinai patikrink, ar gerai veikia visi užtrauktukai bei magnetiniai užsegimai. Jei rankinė dekoruota kniedėmis, nesidrovėk paknebinėti: kartais jos būna nepakankamai priveržtos ar kitaip pritvirtintos, tad jau kitą dieną brūkštelėjusi rankine per kelnes ar megztinį gali jas pamesti – sudie, puošmenos!

Ištirinėk, ar rankinėje pakankamai skyrių – atskiri rašikliams, telefonui, piniginei, dokumentams. Manai, nieko baisaus, jei mesi visus daiktus į vieną krūvą? Įsivaizduok: lauki svarbaus skambučio, girdi, mobilusis skamba, bet niekaip negali jo rasti – jis kažkur giliai rankinės dugne, tarp galybės kitų daiktų. Juk nesinorėtų viską iš rankinės versti ant grindinio?
Didelės rankinės labiau tinka aukštoms merginoms. Jei esi palyginti žema, rinkis ją vidutinio, o ne lagamino dydžio, ir atvirkščiai: jei esi aukšta ar stambi, nevertėtų žavėtis rankinėmis, kurios tiesiog prapuola pažastyje (ši taisyklė negalioja vakariniams aksesuarams).
Be abejo, natūralios odos rankinė laikys ilgiau. Deja, ji visada kainuos daugiau nei identiškos išvaizdos, tačiau pasiūta iš dirbtinio pluošto. Jei vis dėl to nuspręsi teikti pirmenybę brangiam natūralumui, būk itin apdairi: ieškok tokios rankinės, kuria galėtum džiaugtis keletą metų. Sužavėjo pigi plastikinė ar tekstilinė rankinė? Pirk. Ir džiaukis visą sezoną. Tik jei rankinė akivaizdžiai nusidėvės, negailėk jos po kelių mėnesių išmesti.
,,Dolce & Gabbana“ ar ,,Gucci“ rankinė – ir tokia pigi?! Neskubėk džiūgauti: jei aptikai ją ne dizainerių butike per išpardavimus, greičiausiai tai padirbinys. Kaip atskirti? Originalios rankinės pamušalas paprastai būna išaustas (ne išmargintas!) dizainerio logotipais, o ant rankinės fasado logotipas būna neįspaustas, bet išgraviruotas. Be to, originalios rankinės konstrukcinės detalės bus ypač tvarkingos, o viduje tikrai rasi identifikacijos kortelę.

Mada pagal zodiako ženklą:

Jei jūs esate Jautis, Mergelė ar Ožiaragis, galite rinktis visus alyvinės spalvos atspalvius – nuo švelnaus lyg rūku aptraukto iki žibuoklinio. Tiks ir alyvinė, ir anyžių spalva. O šokoladinė gali pabrėžti žemiškųjų moterų pasitikėjimą savimi. Apskritai Žemės ženklo moterų stilius Naujųjų vakarą turėtų būti klasikinis ir elegantiškas, neperkrautas papuošimais ir nevėjavaikiškas.
Dvyniai, Svarstyklės ir Vandenia. Drąsios iškirptės, blizgantys tviskantys audiniai, perregimos skraistės ant pečių, švelnūs pūkuoti boa – tai kaip tik jums. Brangenybės ar taurieji akmenys papildytų visumą.
Vėžiams, Skorpionams ir Žuvims pabrėžti savo jausmingumą, emocionalumą, tačiau kartu likti paslaptingais. Šių Zodiako ženklų atstovėms naujametę naktį tiks švelniai žiburiuojančių, bet ne žėrinčių audinių suknelės, pabrėžiančios figūrą. Nekrentantys į akis, bet brangūs papuošalai – tai, ko reikia.
Avinams, Liūtams ir Šauliams būti drąsiais, ryškiais, originaliais. Tas savybes diktuoja ir audiniai – visų raudonos spalvos atspalvių, – ir drabužių modeliai. Priblokškite aplinkinius eksperimentais! Tas pat pasakytina ir apie papuošalus – jums naujametę naktį leistina absoliučiai viskas.

Paaugliai už išskirtinumą:

Kiekvienas save nors truputį gerbiantis mokinys stengiasi išsiskirti iš minios. Pavyzdžiui, apsirengti sportinukę su linksmu paveikslėliu – taip daro nuo rudens melancholijos išsivaduoti norinčios kino ir muzikos žvaigždės.
Vietoj piešinėlio gali būti ir linksmas užrašas, pavyzdžiui: „Ant mano marškinėlių nieko neužrašyta“… Mėgstamiausia paauglių aprangos detalė nekintama: džinsai – tiesaus kirpimo, tamsiai mėlyni, su puošmenomis ant užpakalinių kišenių. Norintieji išsiskirti iš minios gali rinktis tamsiai žalius arba raudonus džinsus – tik ne vadinamųjų elektrinių spalvų ir ne šviesius.
Norint atrodyti puošniai ir stilingai reikia rinktis neįprastus papuošalus. Tai gali būti šalikas „su bumbulais“ arba kas nors kita, kas pastebima iš kelių metrų – išskirtinių ryškių spalvų, įmantraus pasiuvimo kepurės, auskarai. Dar vienas sezono hitas – ryškiaspalvės plastikinės apyrankės.

Makiažas (natūralumas ir blyškumas):

„Alberta Ferretti“ mados namai siūlo mielą, „minkštą“, neryškų ir daug pastangų nereikalaujantį makiažą. Akys paryškinamos auksinės spalvos šešėliais ar pieštuku vidiniame kamputyje, o viršutinis ir apatinis vokai padažyti slyvų spalva. Neįkyru, bet naujoviška. Kad susikurtum „Alberta Ferretti“ siūlomą įvaizdį, plaukus sutepk purumo suteikiančia priemone (pvz. sausu šampūnu ar geromis putomis). Nevark su sruogomis, o trink ir kelk plaukus tol, kol jie ims kristi laisvai, natūraliai, tačiau šukuosena bus fiksuota. Raudonos lūpos šį sezoną tikrai madingos, tačiau dar labiau stebina melsvas akių šešėlis… Nenuvalkiota, o žavingai nauja. Gal pats laikas išmesti kūno spalvos šešėlius? Tvarkingai sušukuotais plaukais atrodysi tobulai!

 

www.mokslai.lt

(Apsilankyta 446 viso, 1 šiandien)


Similar Posts