Iškrovos diena

Iškrovos diena, kartais dar vadinama iškrovos dieta. Tai labiau ne dieta, bet organizmo medžiagų apykaitos stimuliavimas, be to ji padeda organizmui “deginti” sukauptas riebalų “atsargas” ir iš organizmo ten susikaupusius apykaitos produktus.

Populiariausia iškrovos diena yra visiškas maisto atsisakymas vieną dieną per savaitę (jei naudosite ją dažniau gali kaip tik sulėtėti organizmo metabolizmas), tą dieną reikia gerti labai daug vandens (minimaliai 2-3 litrus) arba nesaldintos žolelių arbatos ar žalios arbatos (antraip, visos atliekos, esančios organizme, sunkiai pasišalins), be to labai rekomenduojama gerti valytą vandenį. Be to, ribojant mitybą, kepenyse ima kauptis tulžis. Todėl iškrovos dieną, tik atsikėlus, išgerkite šaukštelį augalinio aliejaus arba nuoviro iš tulžį varančių žolelių. Bet šis iškrovos dienos būdas nerekomenduojamas silpnesnio organizmo ar sergantiems žmonėms. Jei jau apsisprendėte, daryti tokias dienas, geriau pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Tokias iškrovos dienas geriau planuoti savaitgaliais, kadangi dėl sumažėjusio maisto kiekio organizmas patiria šiokį tokį šoką ir galite jausti nuovargį ar tapti labiau suirzusiu. Visas poveikis pasijaučia sekančią dieną – pagerėja savijauta. Realiai, tai nevadinama dieta, todėl, kad, po tokios dienos, jūs numetate grubiai apie 0,5-1kg svorio, bet paskui dalį svorio susigrąžinate, o jei iškrovos dieną darysite reguliariai (kas savaitę), tada tai bus galima laikyti ir dieta, nes tokiu atvejų kūno svoris po truputį krenta ir ne tik dėl to, kad mažiau suvalgote, bet ir todėl, kad tokios dienos skatina organizmo medžiagų apytakos greitėjimą. Iškrovos dieną, nerekomenduojama užsiimti labai aktyvia veikla, stenkitės neplanuoti labai rimtų ir sunkių darbų.

Jei jau jūsų organizmas yra ne toks stiprus ar tiesiog neturite daug valios, galima reguliariai laikytis iškrovos dienų, kurioms nebūtina, visą dieną nieko nevalgytumėte. Yra daug produktų, kuriuos tą dieną galima sėkmingai valgyti ir sulaukti norimo efekto. tie produktai turi pasižymėti tuo, kad juose neturi būti daug riebalų ir tos dienos suvalgomų kalorijų norma ne didesnė nei ~800 Kcal. Minimalus kalorijų kiekis priklauso nuo jūsų aktyvumo ir organizmo stiprumo. Visas maistas suvalgomas kuo mažesnėmis porcijomis ir ištempiant iki dienos galo. Vaisių ir daržovių dienos yra lengviau pakeliamos, kadangi suvalgomas pakankamai nemažas maisto kiekis ir mažiau jaučiamas alkio jausmas, be to skatina angliavandenių apykaitą. Mėsos dienos labiau skatina baltymų apykaitą. Rekomenduojama maišyti angliavandenių ir baltymų dienas, vieną savaitė vieną, kitą – kitą. Yra netgi toks iškrovos dienos tipas, kurios metu nebūtina visą dieną valgyti vienodą maistą. Svarbu neviršyti nurodyto kalorijų kiekio ir pasirūpinti, kad 20 proc. energijos būtų gaunama iš riebalų, 50-60 proc. – iš angliavandenių ir maždaug 25 proc. – iš baltymų, bet labiau veiksmingos yra vieno produkto dienos.

Daugiau apie kalorijas ir kalorijų lentelę įvairiuose maisto produktuose ir patiekaluose galite rasti čia.

DĖMESIO! Tokios dienos kategoriškai draudžiamos besilaukiančioms ar maitinančioms krūtimi moterims, ligos metu ar net lengvai negaluojant, sergant cukriniu diabetu ir chroniškomis kepenų ir inkstų ligomis.

Po iškrovos dienos, nerekomenduojama organizmo staigiai apkrauti sunkiu maistu (ypatingai prieš miegą).

Keletas iškrovos dienų tipų, kurių metu nebūtina nieko nevalgyti:

Obuolių diena
Per visą dieną galima suvalgyti 1,5-1,7 kg obuolių. Skysčių galima gerti tiek, kiek tik norisi. Obuolius geriau valgyti su pertraukėlėmis (mažiausiai per 3 kartus) ar net po vieną ar du per kartą. Obuolių dietos minusas yra tas, kad obuoliai padidina apetitą ir gali kilti pagunda viršyti leistiną normą.

Kiaušinių dieną
Per dieną suvalgomi 5-6 virti kiaušiniai be druskos. Tai baltymų diena.

Salotų diena
îek tiek lengvesnė iškrovos dienos formą, kadangi leidžiamų produktų įvairovė pakankamai nemaža. Galima naudoti bet kokius vaisius ir daržoves ir gaminti bet kokias salotas. Solotoms apšlakstyti naudokite tik augalinį aliejų arba citrinų sultis. Produktų kiekis per dieną neturėtų viršyti 1,5 kg, arba ~800 kalorijų.

Arbūzų diena
Ši diena viena iš populiariausių, kadangi yra labai skani, be to labai gerai valo organizmą (naudinga kepenims ir inkstams). Per tokią dieną reikia suvalgyti apie 5 kg arbūzo, per mažiausiai 4 kartus.

Baltymų diena
Šis iškrovos dienos tipas labai tiks tiems, kas negali gyventi be mėsos. Šią dieną galima valgyti neriebią mėsą ir žuvį, jokiais būdais negalima keptos ar tušintos, negalima jokių padažų ar prieskonių. Mėsą būtinai virti arba garinti, prie mėsos galima suvalgyti ir kokią nors daržovę – pomidorą, agurką ar ką kitą. Nemėgstantiems mėsos, galima naudoti ir augalinės kilmės baltymus, pavyzdžiui – pupelės, žirniai, lešiai ir t.t.

Arbatos diena
Pakankamai sunki diena, bet rekomenduojama sergantiems gastritu ir enterokolitu: 7 kartus per dieną po stiklinę arbatos su 10 g cukraus.

Agurkų diena
Dienos porcija: 1,5 kg šviežių agurkų ir 3 kiaušiniai. Valgyti po 300 g agurkų ir kas antrą kartą po vieną virtą npasūdytą kiaušinį. Agurkų dienos minusas yra tas, kad agurkai labai padidina apetitą.

Morkų diena
Morkų diena irgi yra pakankamai sunki ir jos nerekomenduojama daryti dažniau nei kartą per mėnesį. Per dieną reikia suvalgyti 3 didesnes morkas. Morka tarkuojama per smulkią tarką, užpilama citrinos sultimis ir saukšteliu medaus. Tokią porciją reikia suvalgyti 3 kartus per dieną.

Varškės diena
Baltymų diena. Per dieną suvalgoma apie 400-500 g. varškės.

Bananų diena
Ne pati veiksmingiausia, bet skani. Šios dienos metu galima suvalgyti apie 1 kg bananų, valgykite po vieną, su pertraukomis, kad pratemptumėte visą dieną. Tai angliavandenių diena.

Kefyro diena
Turbūt sunkiausia iškrovos diena, neskaitant visiško maisto atsisakymo. Per dieną galima išgerti apie 2 litrus kefyro (ne daugiau 1 % riebumo) ir pagal norą vandens.

Jogurto diena
Per dieną galima suvalgyti 3-4 indelius lieso jogurto. Diena priskiriama prie baltymų dienos.

Sūrio diena
Sūris Per dieną reikia suvalgyti 200 g lieso sūrio. Diena taipogi priskiriama prie baltymų dienos.

Avižinių dribsnių diena
Per dieną suvalgykite iki 200 g avižinių dribsnių, sumaišytų su liesu pienu. Tai angliavandenių diena.

Bulvių diena
Per dieną galima suvalgyti daugiausiai 800 g virtų bulvių (be druskos). Tai angliavandenių diena.

Grikių diena
Per dieną reikia suvalgyti apie 1,5 Kg grikių košės (be jokių riebalų). Tai baltymų diena ir yra pakankamai lengva, nes grikiai suteikia pakankamą sotumo jausmą.

(Apsilankyta 140 viso, 1 šiandien)


Similar Posts