Hip-hop‘o stilius

Gatvės mada gali būti tvarkingai nugludinta bei blizgi kaip folija arba santūriai nepastebima. Ji taip pat gali būti stilingai apsmukusi bei keistai patraukli.

Po saule nieko naujo: kažkam reikia aukštakulnių batelių, ilgų nagų ir chemiškai tiesintų plaukų, o kažkas stengiasi išsiskirti iš minios ir nerizikuoja sutikti savo klono Gedimino prospekte, Laisvės alėjoje ar Šiaulių Bulvare. Lietuvoje po truputį įsigali hip-hop`o drabužių stilius, kuris užima vis svarbesnę vietą jaunimo gyvenime.
 
Madinga hip-hop`o kultūra
 
Drabužių dizaineriai, kuriantys gatvės madą, sako, kad šį rudenį ypač madinga įsijausti į hip-hop`o kultūrą. Gatvėje jaunimui siūloma dėvėti išraiškingą hip-hop stiliaus aprangą: per didelių dydžių, laisvus, drabužius, juos sluoksniuoti, žaisti spalvomis ir būtinai provokuoti užrašais.
 
Jaunimo drabužių tinklo „Effigy“ marketingo direktorius Nerijus Kalinauskas sako, kad hip hopo kultūra, į Europą atkeliavusi iš purvinų Niujorko rajonų, sparčiai populiarėja Lietuvoje. „Pastebėjome, kad hip-hopo judėjimas mūsų šalyje įgauna pagreitį, jaunimas šoka breiką, domisi graffity, tobulėja didžėjų įgūdžiai, kuriamas repas. Natūralu, kad žmonės siekia išreikšti save dėvėdami šio stiliaus drabužius. Būtent tai ir paskatino “Effigy” jaunimui sukurti hip-hop tendencijas atspindinčią drabužių kolekciją“.
 
Maištas, spalvos ir per dideli dydžiai
 
Vienas iš svarbiausių šios kultūros principų – susikurti savitą, išskirtinį, nepakartojamą drabužių stilių. Dizaineris Gitis Bertulis teigia, kad gatvėje jaunimas labiausiai mėgsta dėvėti laisvus, neįpareigojančius, judesių nevaržančius drabužius. „Hip-hop`o aprangos stilius visada bus mėgiamas jaunimo. Čia daug detalių, maišto, spalvų, netikėtų sprendimų“, – sako G.Bertulis.                                               
 
Jaunimui stilistai siūlo rinktis kuo įvairesnius rūbų derinius. „Šį rudens sezoną madingi ir labiau prigludę ir per didelių dydžių drabužiai. Svarbu, aktyviai sluoksniuoti rūbus, ieškoti netikėtų sprendimų.“ Rudens kolekcijoje dominuoja ryškūs marginimai, spalvinė gama parinkta pagal 2007-2008 m. mados tendencijas: rudeniškos, gilių atspalvių, kurios dažnai pagyvinamos degančia oranžine.

 

 
Vaikinams: klasika dera su sportine apranga
 
Naujoji drabužių linija vyrams labai išraiškinga ir stilistiškai paprasta. Daug hip-hop`ui būdingų motyvų: skaičių, užrašų, graffity, tatoo elementų. Visi marginimai labai stambūs, lyg padidinti, jų daug ir jie iššaukiantys. Dizaineriai pataria vaikinams šį rudenį nebijoti laisvesnių, lyg per didelių, ir kuo spalvingesnių rūbų.
 
Į jaunimo madą grįžta 70–ųjų metų bitlų muzikos dvasia, laisvės ir meilės idėjos, gėlių vaikų spalvingumas, laisvas drabužių derinimas – viskas, kas sukuria ekscentrišką jaunuolių įvaizdį. Mados kūrėjai tokį stilių vadina britų ekscentrikų stiliumi. Drabužių kūrėja Vita Černiauskaitė sako, kad vyrams šį rudenį svarbiausiu aprangos akcentu turėtų tapti rombų ornamentų leitmotyvas. Vis dar madingos kaukolės, o užrašai ant drabužių ir išpiešti veidai, daugiausia roko ikonų, – tiesiog privalomi. Madingas vaikinas šį sezoną klasikinį stilių turėtų derinti su sportiniu – po švarku stilinga dėvėti džemperį arba po džemperiu klasikinius marškinius.
 
Merginoms – blizgesys ir provokuojantys užrašai
 
Merginoms „Effigy“ įrodys, kad hip-hopas ypatingai seksualus. Stilistė Rita Kazokaitė sako, jog “rudens kolekcija merginoms – išskirtinai žaisminga ir provokuojanti. Spalvos ryškios – ciklameno, turkio mėlyna, balta. Madingiausias spalvų derinys – medaus geltona ir ryški violetinė”. „Merginų aprangą šį rudenį pavadinčiau „Gatvės katės“, todėl, kad ši kolekcija netikėtai drąsi, seksuali ir blizgi. Įkvėpimo šaltinis – repas, iš kurio išsivystė kultūrinis reiškinys „Bling Bling“ –  demonstruoti viską, kas prabangu ir blizga. Šio sezono naujovė – mėlynos spalvos metalinis blizgesys, o taip pat sidabras bei blizganti juoda. Beje, vis dar madinga ir auksinė spalva. Merginoms patarčiau nepamiršti ir raudonos spalvos akcentų,“- pastebi UAB “Effigy” dizainerė Evelina Dragūnienė.                        
 
Šį sezoną gatvėje turėtų padaugėti panelių, dėvinčių rūbus su provokuojančiais užrašais, tokiais kaip „are you ready?“ (ar Tu pasiruošusi?), „smile is the second best thing I can do with my lips“ (antra, ką geriausiai galiu padaryti savo lūpomis – tai nusišypsoti) ir kt. Užrašai su mėgstamų dainų žodžiais ir piešiniai ant drabužių – svarbus rudens mados akcentas.

 

www.moku.lt

(Apsilankyta 837 viso, 1 šiandien)


Similar Posts