Gimdymo nuskausminimas

Nuo akmens amžiaus iki mūsų dienų medicinos progresas neaplenkė gimdymo skausmo malšinimo. Iš istorinių dokumentų žinome, kad skausmui palengvinti buvo naudojami burtai, ritualiniai šokiai, įvairios gimdyvės pozos, vaisių ir žolių ekstraktai (pvz., mandragoros, aguonų, kanapių). Medicina papildė šį sąrašą įvairiais vaistais ir metodais, kurių apžvalga padės jums susiorientuoti.

Sisteminis vaistų vartojimas (leidžiami į raumenis, į veną, naudojamos inhaliacijos)

Vietinis vaistų vartojimas (blokados, epiduralinė ir spinalinė analgezija)

Skirtumas tarp šių dviejų metodų yra principinis: sistemiškai vartojami vaistai paveikia ir moterį, ir vaisių. Kad ir koks būtų nuskausminamasis vaistas, jeigu jis patenka į moters nervų sistemą ir malšina skausmą, vadinasi, jis patenka ir į vaisiaus kraujotaką bei sukelia panašų, tik ilgiau trunkantį poveikį. Taigi bet koks efektyvaus nuskausminamojo vaisto leidimas į veną, į raumenis arba įkvėpimas per kvėpavimo takus neišvengiamai slopina vaisiaus nervų sistemą.

Vietinis vaisto pavartojimas (vietinės anestezijos metodai – blokados, kryžkaulinė, epiduralinė ir spinalinė analgezija) neslopina vaisiaus nervų sistemos todėl, kad vaistai nepatenka į moters ir į vaisiaus kraujotakos sistemas. Galimos komplikacijos.

(Apsilankyta 204 viso, 1 šiandien)


Similar Posts