Gerkite vandenį

Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos ir Nacionalinės mokslų akademijos (JAV) duomenimis, yra ryšys tarp to, ar kietą vandenį geriate, ir pavojaus susirgti širdies ir kraujagyslių ligo­mis. Geriant kietesnį vandenį, rečiau mirštama nuo šių ligų.

Kai kurie tyrimai rodo, jog didelis kalcio kiekis kietame van­denyje gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių ligų dažnumui. Kal­cis gali mažinti cholesterino kiekį kraujuje ir didelį kraujospūdį. Be to, svarbu atminti, jog ne kietas vanduo naudingas, o minkštas – kenksmingas. Dėl nedidelio kalcio bei magnio kiekio minkšto vandens rūgštingumas padidėjęs. Jame geriau tirpsta toksiški me­talai, o vandens minkštintojai padidina natrio dozę.

Jeigu jūsų namuose įrengta vandens minkštinimo sistema, šią problemą nesudėtinga išspręsti: raskite neminkštinto salto van­dens vamzdį, atvestą prie šalto vandens čiaupo jūsų virtuvėje, ir gerkite iš jo tekantį vandenį. Jeigu gyvenate vietovėje, kurioje vanduo minkštas, bet rūpesčių kelia sunkieji metalai, įrenkite van­dens filtrą, kuris juos pašalina, arba pirkite buteliais parda­vinėjamą išvalytą geriamąjį vandenį.

(Apsilankyta 94 viso, 1 šiandien)


Similar Posts