Dirbanti mama vaikui ne bėda

Atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad dirbanti mama nekenkia savo vaiko sveikatai. Moteris, po gimdymo, gali grįžti į savo darbo vietą be jokios baimės. Tačiau su viena sąlyga …

JAV buvo paskelbti tyrimų rezultatai, autoriai kurių teigia, kad moterys ramiai gali grįžti į darbą, pilnai darbo dienai, jau pirmaisiais, po mažylio gimimo, metais. Jų suteikiama nauda žymiai didesnė, negu pavojus pakenkti vaiko sveikatai. Jie pasirinko stebėti 1000 vaikų, nuo gimimo iki septynerių metų. Dalis, jų mamų, į darbą išėjo labai greitai, o dalis pasiliko namuose su mažyliais. Tyrimo autoriai norėjo patikrinti populiarų teiginį, kad mamos – „darboholikės“ kenkia savo vaikų sveikatai.

Pradžioje išaiškėjo, kad mažylių sveikata, kurių mamos pradėjo dirbti pirmaisiais, po nėštumo, metais ir pilną darbo dieną, tikrai yra truputį blogesnė. Ir ši tendencija išliko net iki tol, kol vaikas pradėjo vaikščioti į mokyklą. Tačiau visi negatyvūs efektai nusileido pozityviems. Dirbančios mamos daugiau uždirba, jos turi daugiau galimybių nupirkti vaikui būtinų maisto produktų ir daiktų, užtikrinti jiems medicininę priežiūrą. O įdomiausia tai, kad dirbančių mamų, motiniško susirūpinimo lygis (atsakomybė vaiko atžvilgiu) buvo didesnis, nei pas tas, kurios buvo namuose.

Šie pliusai pilnai subalansavo mamos darbo minusus. Visumoje gavosi, kad dirbančių mamų vaikų sveikata nenusileidžia vaikų sveikatai, kurių mamos nedirba. Kai kuriais atvejais mamos darbas vaikui buvo netgi naudingas.

Tačiau tokia taisyklė turi vieną sąlygą. Visos išvados teisingos tų mamų atžvilgiu, kurios pasirūpino savo mažyliams gera ir profesionalia priežiūra, kuomet būdavo namuose ir nedirbo. Kitais žodžiais tariant, tiktai įgudusi ir tikrai mylinti dirbanti mama gali kompensuoti savo vaikui jos kasdienį nebuvimą. Prie tokios išvados priėjo mokslininkai iš Kolumbijos universiteto.

(Apsilankyta 319 viso, 1 šiandien)


Similar Posts