Dieta pagal kraujo grupę
Vis labiau šylant orams, norisi pasipuošti aptemptu drabužėliu, pademonstruoti kuo daugiau nuogo kūno. Todėl daugeliui ramiai gyventi neleidžia įkyri mintis, kaip kuo greičiau atsikratyti visų per žiemą sukauptų nereikalingų kilogramų.
Siūlome išbandyti grupės amerikiečių medikų sukurtą metodą, kuris renkantis maisto produktus pagal kraujo grupę, padės kovoti su antsvoriu. Dieta pagal kraujo grupę ne tik padeda sumažinti svorį, bet ir išvalo organizmą, padeda įveikti daugelį ligų.
0(I) kraujo grupė Šios kraujo grupės žmonės turi kasdien suvalgyti bent gabaliuką mėsos, ypač tamsios – jautienos ar avienos, taip pat paukštienos. Jiems naudinga bet kokia mėsa, išskyrus kiaulieną ir žąsieną. O štai iš kruopų jiems tinka tik kai kurios: grikiai, soros, ryžiai, miežiai, rugiai. Grūduose esantys lėktinai šios kraujo grupės žmonių organizmui trukdo pasisavinti naudingas maistines medžiagas, sulėtina medžiagų apykaitos procesus, trukdo efektyviai panaudoti kalorijas ir būtinai virsta papildomais kilogramais.
Šios kraujo grupės žmonės antsvorio gali gana greitai atsikratyti atsisakydami miltinių ir grūdinių patiekalų – neprireiks jokių varginančių dietų.
Pieno produktai šios kraujo grupės žmonėms taip pat netinka. Tuo tarpu žuvis gali tapti jų dietos pagrindu. Pirmumą reikėtų teikti skumbrei, silkei, menkei.
Norint subalansuoti dietą labai svarbu valgyti daržoves, tačiau šiems žmonėms reikėtų vengti baklažanų ir bulvių: jų lėktinai kaupiasi aplink sąnarius, o to padarinys gali būti artritas.
Pomidorai, kuriuose yra lėktinų, ypač pavojingų A ir B kraujo grupėms, šios kraujo grupės žmonėms labai tiks. Tačiau 0(1) kraujo grupės atstovams nereikėtų valgyti kai kurių kryžmažiedžių: gūžinių, žiedinių, briuselio kopūstų, garstyčių.
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas šios kraujo grupės žmonėms taip pat diktuoja taisykles. Reikėtų vengti marinuoto maisto, obuolių ir apelsinų sulčių, rūgščių daržovių. Ypač naudingos figos ir slyvos.
A(ll) kraujo grupė
Šios kraujo grupės žmonėms naudingiausias maitinimosi tipas – vegetariškas. Nuo mėsos jie tunka. Tačiau visiškai tapti vegetaru sunku, ypač tiems, kas gyvena šalto klimato sąlygomis. Siūloma išeitis – keisti mėsą žuvimi, o jautieną ir avieną iš raciono turėtų išstumti vištiena, kalakutiena, reikėtų visiškai atsisakyti dešrų ir mėsos delikatesų.
Šiems žmonėms labai naudingi augaliniai baltymai, kurių daug pupose. Jų maisto pagrindu sėkmingai gali tapti sojų produktai.
Natūralų pieną šios kraujo grupės žmonės pasisavina blogai, nes jų organizme gaminasi cukraus antikūnai, kurio yra nenugriebtame piene. Šviežio pieno produktus galima pakeisti, pavyzdžiui, rauginto pieno produktais.
Daržovės – išskyrus pomidorus, baklažanus ir pipirus – turėtų būti ant šios kraujo grupės žmonių stalo kasdien. Kuo mažiau jos termiškai apdorotos, tuo naudingesnės. Patariama vengti bananų – juose esantys lėktinai lėtina maisto pasisavinimą. Mandarinai ir apelsinai taip pat nenaudingi.
B(lll) kraujo grupė
Šios kraujo grupės žmonių racione gali būti tiek gyvulinės, tiek augalinės kilmės produktų. Tačiau patariama atsisakyti kviečių. Šis javas, kaip ir miežiai, kukurūzai, grikiai ir rugiai, lėtina jų medžiagų apykaitą, trukdo efektyviai eikvoti energiją. Tuo tarpu avižos, ryžiai jiems naudingi. Atsikratyti antsvorio padės pieno produktai, kiaušiniai ir visos daržovės, išskyrus pomidorus, ridikėlius ir moliūgus.
Rinktis mėsos produktus jiems patariama ypač atsargiai. Piktnaudžiauti raudona (tamsia) mėsa nepatartina – tai gali sukelti chroniško nuovargio sindromą, susilpninti imuninę sistemą. Vietoj jautienos geriau vartoti avieną, triušieną, elnieną. Vištiena netinka, nes jos lėktinai agliutinuoja šios kraujo grupės eritrocitus, o tai gresia infarktu ir imuniteto susilpnėjimu.
AB(IV) kraujo grupė
Ši kraujo grupė gana reta – ją turi mažiau nei 15 proc. planetos gyventojų. Tokių priešingų A ir B antigenų susijungimas šiems žmonėms suteikia tiek teigiamų, tiek ir neigiamų savybių. Šių žmonių imunitetas stipresnis, jų organizmas rečiau kenčia nuo alergijos, lengviau kovoja su uždegimais. Tačiau jie lengviau pažeidžiami kai kurių piktybinių navikų, nes jų antigenai “priima kaip savą” ir A, ir B tipų antigenus.
Teigiama, jog tokio žmogaus organizmas “nedraugauja” su mėsa – kadangi kraujyje yra B tipo antigenų ir dėl žemo rūgštingumo mėsa blogai pasisavinama. Mėsa – pagrindinė jų antsvorio priežastis.
Medžiagų apykaitą sulėtina ir kai kurios kruopos – grikiai, kviečiai, kukurūzai, tad jas reikėtų pakeisti ryžiais, rugiais, avižomis. Pagrindiniais maisto produktais, padėsiančiais šiems žmonėms atsikratyti antsvorio, turėtų būti daržovės ir sojų produktai.
Nenaudinga jautiena ir vištiena – jas geriau pakeisti aviena ir kalakutiena. Patariama valgyti daugiau žuvies – skumbrės, menkės, lašišos, jūros lydekos. Tuo tarpu plekšnės geriau vengti – joje yra šių žmonių kraujui priešiškų lėktinų.
Autorius: www.anonsas.lt