Danties skausmas – kaip numalšinti?

Tikriausiai sunku įvardyti skausmą, kuris kamuotų įkyriau nei skaudamas dantis. Kai pradeda skaudėti dantį, atrodo, tarsi skausmas būtų nepakeliamas ir truktų visą amžinybę. Jūs negalite kalbėti, valgyti ir netgi ramiai kvėpuoti. O dar kaip tyčia savaitgalis ir nedirba nė vienas stomatologas. Taigi liaudies medicinos patarimai, kaip mažinti dantų skausmą, tikrai nepakenks. 

• Pirmaisiais pagalbininkais nuo danties skausmo nuo seno laikyti druska, česnakas ir svogūnas. Iš druskos galima pasigaminti skalavimo skystį, ištirpinus jos šaukštelį stiklinėje šilto vandens. Skalavimui nenaudokite karšto vandens – uždegimas nuo to gali dar labiau sustiprėti.

• Dar vienas būdas – košelė iš druskos, česnako ir svogūno. Česnaką ir svogūną smulkiai supjaustykite, sumaišykite su druska ir pridėkite gautą košelę prie skaudamo danties. Laikykite kol skausmas neapmalš.

• Kita puiki liaudiška priemonė nuo danties skausmo – kiaulės taukai. Ploną riekelę pridėkite prie skaudamo danties dantenų iš skruosto pusės ir palaikykite kol skausmas nurims.

• Nuo danties skausmo padės ir vaistažolės. Dauguma jų turi antiseptinį, priešuždegiminį, skausmą malšinantį poveikį teikiančių veikliųjų medžiagų.

• Užplikykite šalavijo žolelių (1 šaukštas 250 ml vandens), palaikykite 1 valandą ir praskalaukite nuoviru burną. Jį galima ir gerti – po 1 šaukštą 3 kartus per dieną.

• Galite pakramtyti valerijono lapų. Tai ne tik numalšins skausmą, bet ir jus nuramins.

• Liaudies medicinos žinovai taip pat danties skausmą malšina spiritiniais antpilais. Labiausiai tinka propolio, ajero, dilgėlės šaknų antpilai. Propolį galima vartoti ir savarankiškai, nedidelį jo gabalėlį prispausti prie skaudamo danties.

• Įdomus vaistas nuo danties skausmo – drebulės žievė. Tinkamiausia šiam tikslui – jaunų šakelių žievė. Paimkite 2 šaukštus žievės, užpilkite 200 ml verdančio vandens, palaikykite 2 valandas, perkoškite ir skalaukite burną.

• Į pagalbą sunkią minutę gali atskubėti ir įprastos daržovės. Pavyzdžiui, svogūną galima panaudoti ne tik gaminant aukščiau aprašytą košelę, bet ir savarankiškai. Svogūnas smulkiai supjaustomas, nedidelis jo kiekis įsukamas į marlę ir įkišamas į ausį, esančią priešingoje pusėje nei skaudamas dantis.

• Gerai nuima skausmą burokėlio griežinėlis – tiesiog pridėkite jį prie skaudamo danties.

• Jei tiksliai žinote skausmo priežastį, galite apčiuopti skausmingą ėduonies išgraužtą ertmę dantyje, iki vizito pas stomatologą galite pagelbėti sau moliūgo koteliu. Nupjaukite jį, sudeginkite, o likusiais pelenais užberkite ėduonies pažeistą vietą.

• Iš ropės galima pasigaminti nuovirą burnos skalavimui. Smulkiai supjaustykite šakniavaisį, 2 šaukštus ropės masės užpilkite 250 ml karšto vandens, užvirinkite, pavirkite 5 minutes. Kai nuoviras atauš iki kūno temperatūros, galima skalauti.

• Jums padės ir aromatiniai aliejai. Arbatmedžio aliejus laikomas vienu veiksmingiausių natūralių vaistų nuo danties skausmo. Panašiomis savybėmis pasižymi ir kėnių aliejus. Skalavimui tereikia įlašinti 1 lašą aliejaus į stiklinę šilto virinto vandens. Taip pat padės ir aliejaus kompresas – suvilgykite aromatiniu aliejumi gabalėlį marlės ir pridėkite prie dantenų.

• Dar viena laiko patikrinta liaudiška priemonė nuo dantų skausmo – ledas. Gabalėlį ledo pridėkite prie skaudamo danties iš skruosto pusės ir kurį laiką palaikykite. Skausmas turėtų apmalšti.

• Danties skausmą malšina ir rankos masažas ledo kubeliu. Suraskite viršutiniame plaštakos paviršiuje vietą, kur susijungia nykščio ir smiliaus kaulai. Pamasažuokite šią duobelę ledo kubeliu tvirtai spaudžiant 7 minutes.

• Masažas nebūtinai turi būti su ledu. Galite pamasažuoti ir smilkinių sritį, stipriai spaudžiant juos pirštų galais. Spauskite stipriai, kad pajustumėte maudimą apie 40 sekundžių. Pakartokite 3 kartus.

Kuri nors iš šių priemonių tikrai jums padės. Tačiau tai nereiškia, kad galima atidėlioti apsilankymą pas gydytoją. Būtinai susisiekite su juo ir susitarkite dėl kiek manoma greitesnio vizito.

(Apsilankyta 2,419 viso, 1 šiandien)


Similar Posts