Daiktai būtini naujagimiams

Kraitelį naujagimiui įprasta pradėti ruošti iš anksto, dažniausiai nekreipiant dėmesio į prietarus. Be daiktų reikia paruošti ir patalpas, išnešti iš jų nereikalingus daiktus ir augalus. Optimali kambario temperatūra, kurioje bus vaikas, turėtų būti 20-22o C. Pasirenkant lovytę, reikėtų atkreipti dėmesį į jos išmatavimus ir turėklų tarpus, esančius lovos šonuose. Be to, ji turi būti patogi ir stabili. Lovytes – lopšius rekomenduojama naudoti iki 4 mėnesių.

Vaikiški vežimėliai taip pat patogūs naudojime, tačiau medžiagų kokybė, iš kurių jie pagaminti, neleidžia vaiko laikyti juose ilgesnį laiką. Šiuolaikiniai vežimėliai yra pritaikyti vežioti įvairiomis oro sąlygomis, t.y. turi specialius, vandens nepraleidžiančius, užvalkalus, nusileidžiantį permatomą ekraną. Dėti pagalvę į vežimėlį taip pat nėra būtinybės.

Neretai mamos, nešioti vaikams, naudoja kuprines – kengūras. Šie „prietaisai“ skirstomi pagal rūšis: nuo gimimo iki 4 mėnesių (kieta nugarėlė, aukšta galvos atrama, vaikas pasodinamas veidu į suaugusį), nuo 4 iki 6 mėnesių (pusiau kieta nugarėlė, vaikas jau sėdi nugara į suaugusį). Pastaruoju metu gana populiarūs tapo nešyklė – slingas.

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais vaikui pagalvė nereikalinga, o štai renkantis čiužinį reikia būti atidiems. Vaikiškas čiužinys turi būti pakankamai kietas, užpildytas kokoso ir jūros žolės impilu, kas padeda išvengti stuburo iškrypimo ir alergijos atsiradimo. Mažyliui taip pat reikės poros užtiesalų. Prie lovytės galima pritvirtinti margaspalvę (muzikinę) žaisliukų karuselę.

(Apsilankyta 104 viso, 1 šiandien)


Similar Posts