CELIULITAS: KODĖL ATSIRANDA IR KAIP IŠNAIKINTI?

Iš lotynų kalbos kilęs žodis „celiulitas“, skirtas apibūdinti odos būklei, kai ši pasidaro nelygi, grublėta, primenanti apelsino žievelę. Toksai odos pakitimas gali susiformuoti visur, kur tik yra riebalinio audinio. Celiulitas ryškiausiai pasireiškia ten, kur riebalinis audinys masyviausias – ant sėdmenų ir šlaunų. Pasitaiko kai jis išsivysto ant rankų, pilvo, krūtinės ir liemens.

Kada atsiranda sąlygos susiformuoti celiulitui?

Celiulitas atsiranda tada, kai išsipučia riebalinio audinio ląstelės, ištampydamos jungiamuosius audinius. Kai riebalinis audinys ima plėstis, tada užsispaudžia kapiliarai, blokuojama kraujotaka. To pasekmė – susilpnėjęs dermis, todėl vietomis išryškėja riebalų sankaupų gumuliukai, oda pasidaro grublėta, nusėta duobutėmis.

Celiulitą gali lemti genetika, hormonų balanso pasikeitimas, kontraceptinių tablečių ar kitokių vaistų vartojimas, antsvoris, toksinų susikaupimas organizme, netinkamas gyvenimo būdas, per mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, net ir netinkamos aprangos dėvėjimas. Pavyzdžiui, itin aptempti drabužiai, jeigu dažnai vilkimi, trukdo normaliai kraujo ir limfos cirkuliacijai. Taip pat celiulito atsiradimą iš dalies gali lemti kepenų, kitų virškinimo organų veiklos sutrikimai, skydliaukės ligos. Ne į naudą ir greito lieknėjimo, itin griežtos dietos, nes priverstas badauti organizmas ima kaupti atsargas. Be to, ir streso sukeliami hormonai skatina celiulito atsiradimą.

Kokiais būdais kovojama su celiulitu?

Anot medikų, vieno išskirtinio būdo celiulitui pašalinti nėra, netgi pripažįstama, kad jo visiškai išgydyti ar panaikinti neįmanoma. Tačiau tvirtinama, jog įmanoma akivaizdžiai pagerinti odos išvaizdą tiek, kad celiulitas pasidaro beveik nepastebimas. Tinkamiausias gydymo būdas būna parenkamas tik tada, kai išsamiai įvertinama esama celiulito stadija bei tiksliai nustatoma šio negalavimo atsiradimo priežastis.

Viena esmingiausių priemonių – tai antsvorio mažinimas, nes tada atsikratoma riebalų pertekliaus, susitraukia išpurtusios ląstelės. Jei riebalų masė nesumažėja, nors svoris ir  nukritęs, celiulitas pasidaro dar ryškesnis, nes tada būna sumažėjusi tik raumenų masė. Kovoje su celiulitu praverčia ne tik mitybos subalansavimas, aktyvesnis gyvenimo būdas, bet ir žalingų įpročių atsikratymas.

Celiulitas yra gydomas ir tokiomis moderniomis priemonėmis, kaip lazeris. Šis gydymo būdas kasdien darosi vis populiaresnis, nes demonstruoja tikrai džiuginančius rezultatus. Apie šios rūšies gydymo ypatumus bei privalumus sužinosite prisijungę prie internetinės svetainės: https://www.lazeriniscentras.lt/lt/paslaugos/celiulitas, tad nepraleiskite tinkamos progos įveikti iškilusias problemas.

(Apsilankyta 42 viso, 1 šiandien)


Similar Posts