Brunetės prieš blondines

Plaukų dažymas yra vėlyvosios mados srovė, tad šiais laikais žmonės, ypatingai moterys, dažosi ir dažosi plaukus, kad atrodytų vis kitaip ir naujai. Vieni mano, kad plaukų spalva prideda žmogaus veidui švytėjimo, pasitikėjimo savimi, reikšmės jų stiliui, tuo tarpu kiti taip giliai nekapsto, o tiesiog nori čia ir dabar pakeisti savo įvaizdį.

Daugybę daugybę metų buvo manyta, jog šviesių plaukų moterys yra linksmesnės, meilesnės ir labiau traukia vyrus, nei tamsių plaukų moterys. Bet naujausi tyrimai rodo, jog viskas yra atvirkščiai.

Pagal naujus tyrinėtojo Garnier Nutrisse surinktus duomenis paaiškėjo, jog brunetės yra laimingesnės gyvenime. Jos susitaupo daugiau pinigų, joms labiau sekasi darbe ir miegamajame, nei blondinėms ar raudonplaukėms.

Tyrėjas surinko per šešis tūkstančius brunečių ir blondinių (tiesa, ir vyrų, ir moterų), ir išsiaiškino, kad brunetės per gyvenimą gali sutaupyti daug daugiau pinigų. Taip yra dėl to, kad vis dar vyrauja stereotipas (net septyniasdešimt penki procentai taip mano), jog brunetės yra protingesnės ir inteligentiškesnės už blondines. Ir net septyniasdešimt vienas procentas respondentų atsakė, kad gyvenimo partnerę rinktųsi tik tamsiaplaukę. Aštuoniasdešimt vienas procentas žmonių pasakė, jog brunetės yra nuoširdesnės, atviresnės, o šešiasdešimt šeši procentai paminėjo, kad tamsiaplaukės visuomet yra daugiau mažiau geros nuotaikos.

Jei kalbėtume apie santykius, meilę, vėl gi paaiškėjo, kad būtent tamsiaplaukėms labiausiai sekasi šiuose reikaluose. Taip pat, kas labai įdomu, brunetės lovoje mėgsta vadovauti ir yra drąsios, o tuo tarpu blondinės ar raudonplaukės tampa drovios ir neišmoningos.

Spalvas tyrinėjanti psichologė Anjula Mutanda teigia, jog tamsūs plaukai (apskritai tamsi spalva) eina koja kojon su savęs pasitikėjimu ir vertinimu. Nusidažyti plaukus tamsiai yra gera išeitis moterims, kurios nori įgyti daugiau orumo, jaustis oriai. O natūralių brunečių plaukai su laiku vis tamsės, tai į gera.

Beveik trys tūkstančiai surinktų respondentų teigė, jog tamsiaplaukės moterys yra labiausiai mylinčios ir atsidavusios, rūpestingos. Beje, vyrai išreiškė nuomonę, jog brunetės – geriausios namų šeimininkės. Taip teigė penkiasdešimt vienas procentas vyrų. Brunetės išskirtos ne tik kaip geros namų šeimininkės, bet ir mokančios organizuoti namų ruošos darbus apskritai., o keturiasdešimt aštuoni procentai vyrų teigė, kad brunetės – geriausios virėjos.

Šiais laikais yra begalės plaukų spalvų, kiekvienas gali pasirinkti spalvą pagal savo subjektyvų skonį. Kita vertus, prie žydrų akių labiau tinka šviesi plaukų spalva, prie žalių – tamsiai ruda, kaštonų spalvos, prie rudų – juoda. Bet kiekvieno skonis varijuoja, tad galima derinti, kaip kam norisi.

Kita vertus, visiškai nesvarbu, ar jūs būsit blondinė, brunetė, šatenė, raudonplaukė, žydrų ar žalių plaukų, vis viena atsiras stereotipų, į kuriuos jūs „neįtilpsite“. Juk vienos blondinės yra be galo inteligentiškos, o su kitomis išvis nėra apie ką kalbėti. Lygiai taip ir brunetės – juk pasitaiko ir visiškų nuobodylų. Ne plaukų spalva apsprendžia jūsų situaciją, o daugelio atskirų dalykų kombinaciją, pagal kuriuos jus pasitinka ir palydi žmonės.

(Apsilankyta 354 viso, 1 šiandien)


Similar Posts